مقالات

تعمیر گیربکس صنعتی

تعمیر انواع گیربکس صنعتی اعم از گیربکس حلزونی، گیربکس کتابی، گیربکس خورشیدی، گیربکس هلیکال، گیربکس کرانویل پینیون، گیربکس شافت مستقیم، گیربکس بالابر ساختمانی، گیربکس چینی

تعمیر گیربکس صنعتی یکی از اموراتی است که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است؛ همچنین در صورت بروز خطا در تعمیرات این قطعه، عواقب غیر قابل جبرانی به وجود خواهد آمد. به همین خاطر در این مقاله مرکز تخصصی تعمیر گیربکس صنعتی را به شما معرفی کرده و در ادامه به نکات تعمیرات انواع گیربکس صنعتی اشاره خواهیم کرد.

شهباز موتور مرکز تخصصی تعمیرات انواع گیربکس های صنعتی

با توجه به اینکه مجموعه شهباز موتور بیش از 40 سال تجربه و تخصص در امر تولید و فروش گیربکس صنعتی را دارد، کلیه امورات مرتبط با تعمیرات گیربکس صنعتی را نیز خدمت رسانی میکند.

نیروهای متخصصی که در این مجموعه مشغول به کار هستند، تمام عوامل فنی و غیر فنی گیربکس را مورد بررسی قرار داده و تخصص خود را در این زمینه به کار می گیرند. در ادامه به چند مورد از خدمات این مجموعه اشاره شده است:

 • عیب یابی
 • بازسازی
 • تست عملکرد
 • افزایش راندمان
 • مشاوره تخصصی برآورد هزینه تعمیر

حتما اطلاع دارید که تعمیر گیربکس صنعتی در مجموعه های زیادی قابل ارائه است؛ اما بدون شک تفاوت هایی میان هر یک وجود دارد که وجه تمایز یک مجموعه را نسبت به مجموعه دیگر خلق می کند. مجموعه شهباز موتور همواره در تلاش است تا رضایت شما عزیزان را در هر خدمتی من جمله تعمیر گیربکس صنعتی و سایر خدمات حفظ کند.

تماس با کارشناسان

مزایای انتخاب مجموعه ما

 • به کارگیری افراد مجرب با دانش فنی بالا
 • ارتباط مستقیم با شرکت های تولید کننده در صورت نیاز به ارجاع
 • به کارگیری قطعات با کیفیت اصلی جهت تعویض
 • انجام خدمات با قیمت مناسب
 • حدود نیم قرن تجربه
 • تعمیر و بازسازی هر نوع و برند گیربکس

تعمیرات انواع گیربکس های صنعتی

گیربکس صنعتی دنیای گسترده ای دارد؛ به همین علت ممکن است برای شما نیز سوال پیش بیاید که کدام گیربکس ها در مجموعه شهبازموتور قابلیت تعمیر را دارند؟

و انواع گیربکس های طراحی شده با حالت های خاص، در مصارف خاص، مانند گیربکس بالابر ساختمانی

تعمیرات انواع برندهای گیربکس های صنعتی داخلی و خارجی

برای دیدن انواع گیربکس صنعتی در هر برند، روی نام آن کلیک کنید.

 • گیربکس سهند
 • گیربکس شاکرین
 • گیربکس توانکار
 • گیربکس بهکار
 • گیربکس بهین
 • گیربکس موتوواریو Motovario
 • گیربکس sew
 • گیربکس نورد NORD
 • گیربکس روسی ROSSI
 • گیربکس سیتی SITI
 • گیربکس وگ WEG
 • گیربکس رادیکون radicon
 • گیربکس هانسن Hansen
 • گیربکس بونفیلیولی Bonfiglioli
 • گیربکس رجیانا Reggiana
 • گیربکس فلندر Flender
 • گیربکس بروینی Bervini
 • گیربکس چینی و اروپایی
 • گیربکس 90 درجه

درخواست تعمیرات انواع گیربکس های صنعتی

جهت درخواست تعمیر گیربکس خود از طریق شماره های درج شده و قسمت نظرات در انتهای صفحه اقدام فرمایید.

نکات قابل توجه در تعمیر گیربکس های صنعتی

در صورتی که در هنگام مراحل نصب اولیه و در زمان کارکرد از مشخصات و ملاحضات نگهداری و فنی اطلاع داشته باشید، خیلی کم به تعمیرات احتیاج پیدا می کند. به هر حال اگر در زمان کارکرد مواردی مثل :

 • تنظیم زمان سرویس و بازرسی گیربکس
 • انتخاب درست طبق شرایط کاری گیربکس که باعث کاهش فشار های سنگین به آن میشود.

را نادیده بگیرید احتیاج به تعمیر خواهد بود.

تعمیرات تخصصی گیربکس ها ملزم به استفاده از تجهیزات ، ابزار آلات ، قطعات با کیفیت و کادر فنی با تجربه و کار بلد جهت تعمیر آن میباشد. مجموعه شهباز موتور با تامین همه ی این موارد اقدام به تعمیرات تخصصی این نوع گیربکس ها می کند.

گیربکس های صنعتی قطعات و ملزومات پیچیده ای دارند که باید با دقت نصب شوند و به همان اندازه با دقت تعمیر شوند. هر زمان که نیاز به تعمیر گیربکس خود دارید، مهم است که مطمئن شوید مراحل زیر صحیح و به ترتیب انجام شود.
در طول سالها، تکنیک های تعمیر و سرویس برای افزایش عملکرد و طول عمر گیربکس بهینه شده است. آگاهی از مراحل دقیق که شرکت خدمات گیربکس شما برای تعمیر تجهیزات شما انجام می دهد به شما کمک می کند تا زمان خرابی، هزینه ها و مشکلات احتمالی را به حداقل برسانید.
موارد زیر مراحلی است که حین تعمیرات گیربکس شما باید انجام شوند:

 1. ارزیابی اولیه

مرحله اول که دریافت گیربکس است، مرحله ای است که پیش از انجام هر کاری گیربکس از لحاظ ظاهری و نمای کلی بیرونی آن کاملا بررسی شود.  این مرحله شامل بررسی سطوح بیرونی و بررسی عملکرد کلی تجهیزات، تنظیمات بیرینگ و عکس العمل های گیربکس است.

 1. جداسازی قطعات گیربکس

در این مرحله از فرایند تعمیر گیربکس، برای تشخیص کامل عیوب و بررسی قطعات داخلی، تمامی قطعات گیربکس(حتی بلبرینگ ها) از آن جدا شده و وضعیت کلی گیربکس قابل تشخیص خواهد شد.

 1. بررسی وضعیت گیربکس

پس از انجام بازرسی و جداسازی اولیه، تکنسین وضعیت موجود گیربکس را بررسی کرده و گزارشی تهیه می کند. این گزارش شامل هرگونه آسیب قابل توجه و مشاهدات انجام شده توسط تکنسین خواهد بود؛ که در این مرحله ممکن است جزئیات کار و توصیه هایی را برای قطعاتی که ممکن است نیاز به تعویض داشته باشند به شما ارائه دهد.

 1. تعویض قطعات غیر قابل استفاده

هنگامی که تعویض قطعات توسط متقضی تأیید شد، روند تعویض آغاز می شود.

قطعات اغلب می توانند به جای جایگزینی با قطعات نو، تمیز و مجددا استفاده شوند که این روش به شما کمک می کند در هزینه خود صرفه جویی کنید. سایر قطعات موجود در گیربکس به دو دسته تقسیم می شود:

قطعاتی که احتمال تعویض بیشتری دارند؛ مانند: بلبرینگ ها، کاسه نمد، پیچ و مهره ها

قطعاتی که احتمال تعویض کمتری دارند؛ مانند: چرخ دنده ها و شافت ها. این دسته از قطعات نسبت به دسته قبل خرابی کمتری دارند و در موارد خاصی دیده می شوند.

لازم به ذکر است که تمامی این موارد و هر گونه اطلاعات مرتبط با قطعات جایگزین شده، باید در فاکتور ذکر شود. همچنین توجه داشته باشید که قطعات جایگزین شده حتما اورجینال و درجه یک باشند.

گام بعدی در فرآیند تعویض قطعات پس از پاکسازی و بازرسی ثانویه قطعات باقی مانده، مونتاژ مجدد گیربکس و بررسی وضعیت گیربکس تعمیر شده است.

 1. آزمایش تضمین کیفیت

در این مرحله آزمایش چرخش بدون بار انجام می شود. این اقدامات کیفیت را تضمین می کند و به اطمینان از طول عمر گیربکس شما کمک می کند. اگر گیربکس هم از نظر ارتعاش و هم از نظر سر و صدا این تست را با موفقیت پشت سر بگذارد، ماسه زده و با دو لایه رنگ اپوکسی دوباره رنگ آمیزی می شود. این رنگ برای مقاومت در برابر شرایط سختی که گیربکس ها در معرض آن هستند طراحی شده است.

تعمیرات گیربکس صنعتی

درخواست تعمیر گیربکس های صنعتی در اصفهان، تهران، مشهد، تبریز و سایر شهر های کشور پذیرفته می شود.

تعمیر موفقیت آمیز گیربکس صنعتی نیاز به مهارت و توجه به جزئیات دارد. هنگامی که تعمیر گیربکس، حرفه ای و درست انجام شود، می تواند در سالهای آینده به نفع درخواست کننده باشد.

پیروی از این مراحل تضمین می کند که همه عوامل در مورد تعمیرات گیربکس صنعتی در نظر گرفته شده است. بنابراین پیشنهاد می شود هنگام جستجو برای یک مرکز تعمیر گیربکس قابل اعتماد، مرکزی را انتخاب کنید که هر یک از این مراحل را درک کرده و به طور معمول انجام دهد. برخی از تکنسین ها و مشاغل تعمیر گیربکس، تنها تعداد محدودی از خدمات تعمیر را انجام می دهند؛ این می تواند منجر به مشکل در گیربکس و سیستم تشکیلات گیربکس شود.

با انتخاب یک مرکز معتبر تعمیر گیربکس صنعتی، می توانید با توجه به طول عمر و عملکرد گیربکس خود نتایج ملموسی را شاهد باشید. اگر به دنبال ارائه دهنده خدمات معتبری هستید که همه مراحل فرایند تعمیر را به طور تخصصی انجام دهد، با ما از طریق راه های ارتباطی در تماس بگیرید.

تعمیرات و نگهداری پیشگیرانه گیربکس، مهمتر از همه!

در تمامی صنایع دستگاه ها و ماشین آلات مختلفی در حال کار هستند تا به روند تولید کمک کنند. اگر بتوان یک ماشین و یا دستگاه را قبل از اینکه به طور کامل از مدار تولید خارج شود و یا خط تولید یک کارخانه را متوقف کند تعمیر اساسی کرد از وارد شدن خسارات احتمالی بزرگ تر جلوگیری به عمل می آورد.

به همین منظور در کارخانه‌جات تولیدی از شیوه ای بهره می برند تا بتوانند زمان توقف و یا خسارات احتمالی را کاهش داد. (PM) و یا نت پیشگیرانه مجموعه ای از روش ها و تعمیرات دوره ای و منظم است که وضعیت حال یک دستگاه را بررسی می کند و به عبارت دیگر حفظ تجهیزات و ماشین آلات در بهترین شرایط انجام گردد این کار افزایش کارایی ماشین آلات و تجهیزات و در نتیجه کمتر شدن فرسایش را به دنبال دارد.

با به روز تر شدن صنایع و انجام فعالیت های بیشتر به دلیل رقابت بازار بحث کمیت و کیفیت یک محصول نیز به میان می آید.

خراب شدن تجهیزات و ماشین آلات، محصولات تولیدی یک کارخانه را در صحنه رقابتی از دور خارج کرده و یا حتی منجر به شکست های غیرقابل پیش بینی برای یک مدیر خواهد شد.

لذا روشی قانون مند به دلیل کنترل وضعیت تجهیزات در نظر گرفته می شود که توانایی و بهینه کردن ماشین آلات را به منظور حداکثر کارایی و کمترین میزان خرابی داشته باشد.

هدف اصلی نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه

 1. افزایش عمر مفید ماشین آلات و تجهیزات و کالای صنعتی
 2. افزایش کارایی کل ماشین آلات به صورت گروهی و جزئی
 3. کمتر شدن میزان تعمیرات و خرابی های ناگهانی
 4. بالا بردن ضریب کیفیت و کمیت در تولید
 5. جلوگیری از خرابی های بزرگ که خط تولید را تحت الشعاع قرار می دهند
 6. جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه به منظور تعمیرات
 7. کنترل و کاهش هزینه های تکراری به دلیل تعمیرات

مزایای انجام تعمیرات و نگهداری پیشگیرانه

 1. کنترل و هدایت بهتر نیروی انسانی
 2. کاهش ضایعات تولیدی و حتی تجهیزات
 3. کاهش هزینه های انرژی
 4. ایجاد نظم و ثبات در روند تولید
 5. بالا بردن سطح کیفی تولید
 6. ارزیابی نمودن ساعات کاری تجهیزات و ماشین آلات
 7. ایجاد برنامه منظم جهت سرویس تجهیزات

تفاوت تعمیر و نگهداری پیشگیرانه و تعمیر سنتی

در سیستم سنتی تعمیرات، دستگاه به طور کامل خراب شده و تشخیص آن پس از توقف دستگاه بوده که این امر باعث توقف تولید و ایجاد هزینه اضافی خواهد بود.

بازرسی ها در شیوه سنتی به صورت ناقص و یا محدود به قسمتی از دستگاه بوده و اطلاعات و زمان تعمیرات ثبت نشده و برای سرویس کار بعدی میزان خرابی از کدام نقطه دستگاه مجهول بوده است لذا تعمیرات تکراری و هزینه های اضافی ایجاد خواهد شد.

تعمیر گیربکس بالابر

موتور گیربکس های بالابر چنان چه درست انتخاب شود (ضریب اطمینان مناسب) و بصورت منظم سرویس شود به ندرت دچار مشکل میشود. با این حال گیربکس پس از مدتی نیاز به تعمیرات پیدا می کند تا باز به چرخه صنعت باز گردد. در این راستا  مجموعه ی شهباز موتور با کادری مجرب و حرفه ای گیربکس را تعمیر و مجددا به چرخه  صنعت باز می گرداند.

2 دیدگاه در “تعمیر گیربکس صنعتی

 1. بهزاد چاکری گفت:

  سلام
  وقتتون بخیر
  مرکز ما ( کارنیوتک) در زمینه تعمیرات و فروش انواع گیربکس و پمپ در شهرک شهید سلیمی استان آذربایجان شرقی که بزرگترین شهرک صنعتی شمال‌غرب کشور می باشد، فعالیت خود را آغاز نموده است. آیا می‌توانیم با شرکت شما همکاری لازم را در زمینه آموزش نفرات تعمیرات (نمایندگی شهباز موتور) و نیز فروش داشته باشیم؟
  ممنون از لطفتون

  1. پشتیبانی شهباز موتور گفت:

   سلام وقت شما بخیر جناب چاکری.
   لطفا با شماره تماس های مجموعه تماس بگیرید تا همکاران راهنماییتون کنند.

نظر یا درخواست شما

در صورت درج اطلاعات خصوصی شما مانند شماره تلفن و ایمیل توسط ما مشاهده می شود، و برای عموم فیلتر خواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *