پمپ آب صابون (3)

پمپ آب خانگی (8)

پمپ دنده ای (6)

پمپ روغن داغ (3)

پمپ سیرکولاتور (3)

پمپ شناور (2)

پمپ کف کش (5)

پمپ لجن کش (4)

پمپ صنعتی

شهباز موتور تامین کننده انواع پمپ های صنعتی و خانگی در برند ها و انواع مختلف در سایز های کوچک تا بزرگ می باشد.

جهت اطلاع از قیمت خرید محصولات وارد صفحات شوید و در صورت احتیاج به مشاوره فروش تخصصی با مجموعه شهباز موتور تماس حاصل کنید.

پمپ چیست ؟

پمپ دستگاهی است که مایعات و حتی گاز ها را حمل و یا تحت فشار قرار می دهد. پمپ عمدتاً برای انتقال مایعاتی مانند آب، روغن، مایع اسید باز، امولسیون تعلیق و فلزات مایع استفاده می شود و همچنین می تواند مایع، مخلوط گاز و مایع حاوی جامدات معلق را حمل کند.

پمپ ها را معمولاً می توان به سه دسته پمپ های جابجایی مثبت، پمپ های دینامیکی و سایر انواع پمپ ها با توجه به اصول کارشان تقسیم کرد.

علاوه بر طبقه بندی بر اساس اصل کار، می توان آن را با روش های دیگری نیز طبقه بندی و نامگذاری کرد. به عنوان مثال، با توجه به روش رانندگی، می توان آن را به الکتروپمپ و پمپ پروانه ای تقسیم کرد؛ با توجه به ساختار، می توان آن را به پمپ تک مرحله ای و پمپ چند مرحله ای تقسیم کرد؛ با توجه به هدف، می توان آن را به دو دسته تقسیم کرد. پمپ تغذیه بخار و پمپ اندازه گیری؛ پمپ آب، پمپ روغن و غیره.

بین پارامترهای عملکرد پمپ وابستگی متقابل خاصی وجود دارد که می توان آن را با یک منحنی نشان داد که به آن منحنی مشخصه پمپ می گویند. هر پمپ قیمت خاص خود را دارد.