مقالات

تعمیرات پمپ دنده ای

تعمیرات پمپ دنده ای غلیظ کش،تعمیرات پمپ چرخ دنده هیدرولیکی

تعمیر پمپ دنده ای یکی از خدمات تخصصی در صنعت می باشد. شهباز موتور یکی از مراکز تخصصی در حوزه کالاهای صنعتی است که با درنظر گرفتن نیاز مشتری انواع خدمات و تعمیرات متناسب با انواع پمپ دنده ای (هیدرولیکی) را ارائه می دهد.

 خدمات شهباز موتور در تعمیر پمپ دنده ای هیدرولیکی

مجموعه شهباز موتور با بیش از 2 دهه فعالیت تخصصی در زمینه کالاهای صنعتی، واردات و عرضه انواع گیربکس، پمپ، الکتروموتور و… خدمات ویژه ای را به مشتریان خود ارائه می دهد.

از جمله خدمات مجموعه شهباز موتور، تعمیرات تخصصی پمپ های دنده ای هیدرولیکی است.

علاوه بر این با سپردن پمپ های قابل تعمیر خود به شهباز موتور از خدمات زیر بهره مند می شوید:

  • مشاوره تخصصی در هنگام تعمیر، خرید و یا تعویض قطعه
  • عیب یابی تخصصی با تیم قوی و حرفه ای
  • تعویض قطعه خراب با جایگزین قطعه سالم با کارایی بالا
  • بررسی ساییدگی های احتمالی و تعمیر آن ها
  • تعویض یا تعمیر بیرینگ و بلبرینگ های فرسوده به منظور افزایش کارایی پمپ
  • پشتیبانی تخصصی توسط گروه مشاوران

تماس با کارشناس

تعمیر پمپ دنده ای غلیظ کش، تعمیر پمپ هیدرولیکی

همانطور که در ابتدا اشاره شد پمپ دنده ای کاربرد گسترده ای در بسیاری از صنایع دارد. به عنوان مثال پمپ غلیظ کش عسل، صابون، شکلات، قیر، روغن، چسب، شامپو و… تعدادی از کاربرد های پمپ دنده ای است. اطلاعات انواع پمپ های دنده ای مانند پمپ آب، پمپ شناور و… در سایت شهباز موتور به صورت کامل بررسی شده است.

به علاوه در تمامی صنایعی که نیاز به جابه جایی مواد رقیق و سیال وجود دارد، از پمپ های چرخ دنده ای استفاده می شود. از دیگر انواع پمپ دنده ای می توان به موارد زیر اشاره کرد:

با توجه به گستردگی کاربرد این وسیله، اهمیت نگهداری و عملکرد درست دستگاه افزایش می یابد. در مجموعه شهباز موتور  تعمیرات انواع پمپ دنده ای داخلی و خارجی، مانند نقش جهان، ایران تولید، کوپار و روتو فلوید با عیب یابی تخصصی و تعویض قطعات فرسوده انجام می شود.

شما می توانید با استفاده از شماره های تماس، با مشاوران ما ارتباط بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پمپ دنده ای می توانید به مقاله پمپ دنده ای چیست، مراجعه کنید.

سوالات متدوال خرابی پمپ دنده ای یا غلیظ کش

در ادامه به تعدادی از سوالات در رابطه با پمپ دنده ای و علت خرابی آن می پردازیم.

علت ترک خوردن پمپ چیست؟

ترک خوردن پمپ می تواند به 3 علت رخ دهد:

1) فشار بیش از حد: در صورتی که اجزا پمپ مجبور به تحمل فشار بیش از حد توان خود شوند، احتمال ترک خوردن آن بالا می رود. همچنین در صورتی که عملکرد دریچه پمپ دار اختلال شود منجر به ترک خوردگی می شود.

2) وجود بوش های فرسوده: اگر بوش های پمپ دچار فرسودگی شده باشند، ممکن است منجر به برخورد لبه های چرخ دنده با بدنه پمپ شده و باعث ترک خوردگی شوند.

3) وجود ناخالصی در روغن: وجود قطعات کوچک یا ناخالصی در روغن، باعث می شود، عملکرد پره های چرخ دنده دچار اختلال و درنتجه ترک خوردن شود.

آیا اجزا یک پمپ قابل تعمیر هستند؟

در حالت کلی خیر. به عبارت بهتر باید بگوییم فرآیند تعمیر پمپ بیشتر به  تعویض قطعات فرسوده و خراب می پردازد. به عنوان مثال اگر حرکت چرخ دنده منجر به از بین رفتن محفظه داخلی پمپ شده باشد امکان تعمیر آن نیست. بلکه با جایگزین کردن یک محفظه سالم و چرخ دنده متناسب آن، پمپ مجددا به درستی کار می کند.

کاویتاسیون در پمپ چیست؟

این پدیده در اثر کمبود فشار مطلق برای تبدیل مایعات به گاز در پمپ به وجود می آید. کاویتاسیون رخدادی طبیعی اما نامطلوب است که در دراز مدت منجر به خرابی پمپ می شود.

نظر یا درخواست شما

در صورت درج اطلاعات خصوصی شما مانند شماره تلفن و ایمیل توسط ما مشاهده می شود، و برای عموم فیلتر خواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *