گیربکس آویز

گیربکس آویز نوعی از گیربکس های صنعتی به شمار می آید که ساختمان آن شبیه گیربکس شافت مستقیم است. اما فرق آن در نحوه قرارگیری شافت خروجی و ورودی می باشد.

جهت اطلاع از قیمت خرید گیربکس آویز به صفحات برند ها مراجعه فرمایید.

گیربکس آویز چیست؟

در این گیربکس شافت خروجی با شافت ورودی به حالت هم محور قرار گرفته اند. بر اساس طراحی انجام شده ، قسمت انتهای شافت خروجی آن با چندین نوع بیرینگ ارائه می شود. همین ساختار باعث شده که ویژگی های بسیار مثبت و کاربردی را شاهد باشیم.

ترکیب چرخ‌دنده‌های این گیربکس انتقال بار‌های بالا را ممکن کرده و قطعاتی که در محور خروجی برای کاهش سرعت به کار گرفته شده است گره گشای بسیاری از کاربردهای صنعتی است.

چرا موتور گیربکس آویز بخریم؟

به طورکلی گیربکس آویز یکی از پرکاربردترین و پرقدرت ترین موتور گیربکس ها در صنایع می باشد. دلیل این کاربرد بالا را می توان به ویژگی های منحصر به فرد این گیربکس نسبت داد.

ازجمله این ویژگی ها می توان به مواردی همچون قابلیت تحمل بارهای محوری و شعاعی اشاره داشت. این قابلیت به خاطر وجود دو عدد بلبرینگ در محور خروجی می باشد.

همین طراحی باعث شده که اتصال و استفاده از این گیربکس ها در بسیاری از میکسر ها امکان پذیر باشد. دیگر مواردی که در متن بسیار به آن اشاره داشتیم امکان نصب این نوع از گیربکس ها در قسمت های مختلف و در جهت های متفاوت است.
همچنین دارای قابلیت استفاده برای جرثقیل های سنگین، استفاده برای خطوط انتقال مواد و موارد این چنینی می باشد.

مزایای الکتروگیربکس آویز در مقابل دیگر گیربکس ها

موتور گیربکسهای آویز نسبت به دیگر مدل های گیربکس دارای مزایای زیادی است. از جمله این مزایا و ویژگی ها می توان به راندمان بالا، امکان نصب در جهت های مختلف، طول عمر بالا و …اشاره کرد.

از دیگر ویژگی های مثبت این گیربکس، هم محور بودن شافت ها است که به دنبال آن انتقال بالای گشتاور را نیز داریم.

زمینه های کاربرد الکتروگیربکس هلیکال آویز

همان طور که گفتیم این گیربکس با گیربکس شافت مستقیم یا گیربکس هلیکال شباهت هایی دارد .به همین منظور از می توان در صنایعی همچون پلاستیک، فولاد، بسته بندی، نساجی و غیره نیز استفاده کرد .دیگر زمینه های کاربرد آنها عبارتند از:
• کاربرد در سیستم خطی انتقال مواد
• استفاده در جرثقیل و گیربکس و پنج سقفی
• استفاده برای آسیاب بال میل
• کاربرد در صنایع شیمیایی
• کاربرد در صنایع فولاد

ساختار موتور گیربکس آویز به چه صورت است؟

به طورکلی هر گیربکس همراه با خود مشخصات فنی دارد که می توانید در آن ساختار کلی به همراه جزئیات آن را ببینید. در ساختار گیربکس آویز یک محور به عنوان محور متحرک و یک محور به عنوان محوری برای انتقال نیرو وجود دارد و می تواند دو تا هشت محور متغیر داشته باشد.

این محورها به طور هم محور در یک راستا با یکدیگر قرار گرفتند، در صورتی که تعداد محورها و مراحل کاهش دوران به حالت زوج باشد، دوران خروجی و ورودی برعکس یکدیگر می شود. اما اگر این موارد به حالت فرد باشد، دوران خروجی و ورودی یکسان و برابر خواهد بود.
همان طور که گفتیم اتصال در این گیربکس ها بسیار راحت و آسان می باشد و آن را در شش جهت مختلف می توان نصب کرد. ازجمله روش های نصب می توان به فلنج ورودی رابط به الکتروموتور اشاره داشت.
علاوه براین شافت خروجی آنها دارای دو نوع هالو شافت و سالید شافت می باشد که هر دو نوع آن در دسترس بوده که این امکان را به این گیربکس می دهد تا از هر دو طرف قابلیت اتصال داشته باشند.

فروش انواع موتور گیربکس آویز

به طورکلی گیربکس آویز دارای انواع مختلفی می باشد که تقسیم بندی آن یا بر اساس شافت خروجی است یا براساس نوع اتصال است

تقسیم بندی براساس شافت خروجی:

بر اساس شافت خروجی به 5 دسته تقسیم می شود.

  • هالو شافت
  • شرینک دیسک
  • سالید شافت
  • هالو شافت هزار خاری با استاندارد
  • هالو شافت همراه TorqLOC

تقسیم بندی براساس نوع اتصال:

بر اساس نوع اتصال به 3 دسته تقسیم می شود.

  • شافت و هالو شافت
  • فلنج B5
  • نیم فلنج B14

کالای صنعتی شهباز موتور در زمینه فروش این گیربکسها و انواع دیگر گیربکس ها فعالیت دارد. قبل از خرید گیربکس ابتدا از انواع مدل های آن مطلع شده و سپس مدل مناسب را خریداری کنید .

در صورت تمایل می توانید از کارشناسان شهباز موتور کمک گرفته تا شما را برای خرید بهینه ترین موتور گیربکس صنعتی راهنمایی کنند .

این گیربکس دارای پوسته بسیار محکم و مقاومی باشد که قابلیت نصب در جهت های مختلف را دارد. به همین علت در صنایع بسیار زیادی استفاده می شود.

همچنین این سری از گیربکس دارای مزایای دیگری مانند کم بودن صدا، استهلاک پایین، طراحی بسیار مناسب براساس استاندارد ها ، توان بالا، بدنه بسیار محکم و مقاوم، بکار بردن روش های جدید قابل اتصال به ماشین آلات مختلف و … اشاره داشت.

قیمت گیربکس آویز هلیکال

قیمت های هر برند از این طراحی از گیربکس های صنعتی در صفحه برند مورد نظر درج شده است. با مراجعه به صفحات و در صورت لزوم به دریافت اطلاعات فنی شما از طریق تماس با مشاوران ما از قیمت ها مطلع شوید.