نمایش 1–24 از 67 نتیجه

گیربکس حلزونی بهکار

۱,۳۰۰,۰۰۰ تومان۱,۴۰۰,۰۰۰ تومان

گیربکس حلزونی ترنج VF FC سایز 62

۱,۵۰۱,۰۰۰ تومان۱,۵۷۷,۰۰۰ تومان

گیربکس حلزونی ترنج VF سایز 62

۱,۴۰۶,۰۰۰ تومان۱,۴۸۲,۰۰۰ تومان

گیربکس حلزونی ترنج VF سایز 86

۱,۸۸۱,۰۰۰ تومان۱,۹۷۶,۰۰۰ تومان

گیربکس حلزونی سهند VF سایز 86

۲,۰۷۰,۰۰۰ تومان۲,۲۲۰,۰۰۰ تومان

گیربکس حلزونی VF

در این قسمت شما میتوانید مشخصات فنی و قیمت سایز ها و برند های تولید کننده گیربکس VF یا VF FC مورد نظر خود را مشاهده کنید.

لیست قیمت و مشخصات فنی هر سایز از گیربکس حلزونی VF به همراه نام برند در صفحات درج شده است .

گیربکس VF و VF FC چیست؟

به طور کلی در  گیربکس VF از شافت سالید جهت ورودی آنها استفاده می شود و در طراحی VF/FC از پایه ی فلنج استفاده میشود که در تصویر زیر مشخص است:

گیربکس vf حلزونی

این گیربکس متشکل از یک محور شافت با ماردون حلزونی که این محور با چرخدنده برنجی درگیر شده و به حرکت در می آید. این گیربکس ها یک سبک قدیمی از گیربکس صنعتی بوده است .
حرکت چرخشی در این گیربکس 90 درجه می باشد و جهت حرکت نیز با توجه به موقعیت گیربکس روی چرخدنده تاثیر می گذارد.

به طور کلی این گیربکس حلزونی از یک محور فولادی و یک چرخ برنجی تشکیل شده اند.

گیربکس حلزونی VF و VF FC چگونه کار می کند؟

در واقع مانند یک الکتروموتور قدرت چرخشی اعمال می کند. چرخ دنده ها این عملکرد را بر عهده دارند.

موارد زیر از جمله دلایل انتخاب و ترجیح این نوع گیربکس در مقابل دیگر گیربکس ها می باشد.
1- اولین مورد گشتاور بالا است. گیربکس حلزونی VF می تواند گشتاور زیادی داشته باشد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که دور را زیاد کنید. بنابراین می توان از آن برای افزایش بسیار زیاد گشتاور همزمان با کاهش سرعت استفاده کرد.
به طور معمول برای دستیابی به همان سطح گشتاور در یک گیربکس VF، نیاز به کاهش زیاد و متعدد دور داریم، به این معنی که این گیربکس ، قطعات در حال حرکت کمتری داشته و به همین منظور کمتر دچار خرابی می شوند.
2- دلیل دوم استفاده از گیربکس وی اف ،عدم تغییر جهت یا برگشت ناپذیری در آن است. به دلیل اصطکاکی که بین ماردون شفت و چرخدنده ها وجود دارد، عملا غیر ممکن است نیرویی که به چرخ وارد می شود بتواند جهت حرکت آن را تغییر دهد.
در برخی گیربکس ها ، پس از اعمال نیروی کافی، ورودی و خروجی را می توان به طور مستقل چرخاند. این امر مستلزم افزودن بک استاپ به گیربکس است که پیچیدگی گیربکس را نیز را بیشتر می کند.

برای موتور گیربکس VF از چه روان کننده هایی باید استفاده کرد؟

روان کننده های مورد نیاز برای موتور گیربکس حلزونی وی اف ، معمولاً ویسکوزیته بسیار بالایی دارند. بنابراین فیلتر کردن آنها دشوار است. روان کننده های مورد نیاز برای گیربکس ها معمولاً تخصصی هستند.

دیگر مشخصات این گیربکس های ورودی شافت دار صنعتی

  • راندمان بالا
  • نویز پایین
  • نصب آسان بر روی تمامی تجهیزات
  • محفظه آلومینیومی ، وزنی سبک

قطعات به کار رفته در ساخت گیربکس صنعتی VF و دلایل آن:

رایج ترین طراحی گیربکس vf ، از یک چرخ برنجی و یک محور ماردون فولادی ساخته می شوند. استفاده از این مواد بدین دلیل است که چرخ برنجی معمولاً راحت تر از خود ماردون قابل تعویض و جایگزین شدن است.

به همین منظور چرخدنده را از برنج می سازند تا تعویض آن راحت تر شود و آسیبی به ماردون طی گذر زمان وارد نشود.

در صورت تماس دو سطح چرخدنده و ماردون شفت، روی دنده های ماردون سایش کمتری ایجاد میشود ، زیرا چرخ دنده به دلیل جنس برنجی نرم تر است می باشد. در نتیجه سایش دنده های چرخدنده بیشتر است.
برنج و فولاد رایج ترین موارد برای ساخت گیربکس VF هستند. اما برای ساخت این گیربکس ها از مواد دیگری نیز استفاده می شود. اما این مواد کمتر متداول اند.

آیا میتوان به گیربکس های VF و VF FC اعتماد کرد؟

کالای صنعتی شهباز موتور در ابتدا با مشاوره تخصصی در صورت عدم دانایی فنی نیاز شما را بررسی کرده و بهترین پیشنهاد را به شما ارائه می کند.

گیربکس vf در مقابل دیگر گیربکس ها دارای کارایی بسیار عالی و خرابی کم می باشد. در نتیجه از این گیربکس در تجهیزات مختلف بدون هرگونه نگرانی می توان استفاده کرد. در صورت سرویس به موقع و روانکاری درست این گیربکس ها دارای طول عمر بالایی می باشند.

قیمت گیربکس حلزونی VF و VF FC :

همانطور که در ابتدا عرض شد ، شما باید وارد صفحه برند مورد نظر خود شوید و قیمت و مشخصات فنی و همچنین همه ی سایز ها را مشاهده فرمایید.