مقالات

گیربکس جک اسکرو

جک اسکرو کاربرد های فراوانی در صنایع گوناگون از جمله بالابرها,تعمیرگاههای اتوموبیل,صنایع غذایی و نیز تنظیم ارتفاع سطوح در سکوها دارد.
این گیربکس با نوعی از گیربکس های حلزونی کار می کند که تشکیل شده از یک ماردون و یک چرخ دنده,انتقال قدرت از طریق ورودی گیربکس حرکت در شافت خروجی (آسانسورپیچ) را تبدیل به حرکت چرخشی کرده که این حرکت منجر به جابجایی در حالت افقی یا عمودی می گردد.نیروی محرک این نوع گیربکس ها را می توان به دو صورت دستی و یا به وسیله الکتروموتور تامین نمود. از مهمترین مزایای جک اسکرو خود قفل شوندگی آنها می باشد.

گیربکس جک اسکرو

مزایای  گیربکس جک اسکرو شامل:
1.کم حجم بودن
2.سهولت در نصب و راه اندازی
3.برگشت ناپذیری یا خود قفل شوندگی
4.قیمت مناسب
5.سهولت در محل قرارگیری با زوایای مختلف
6.ایمنی بالاتر نسبت به استفاده در جک های هیدرولیکی

گیربکس جک اسکرو

تعمیر و نگهداری این گیربکس
این گروه از گیربکس ها از عمر مفید بالایی برخوردار هستند و در طول عمر خود نیاز به سرویس و نگهداری دارند. اگر در انتخاب این گیربکس دقت کافی مدنظر گرفته شود ونیز به صورت منظم بررسی و چک شوند به ندرت دچار خرابی می شوند.مجموعه شهباز موتور ارائه دهنده گیربکس خورشیدی با کادری مجرب و حرفه ای جک اسکرو را تعمیر کرده و آنها را به چرخه صنعت باز می گرداند.

بازگشت به ابتدای مقاله

نظر یا درخواست شما

در صورت درج اطلاعات خصوصی شما مانند شماره تلفن و ایمیل توسط ما مشاهده می شود، و برای عموم فیلتر خواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *