نمایندگی فروش رسمی محصولات موتوژن در تهران و اصفهان

الکتروموتور موتوژن

 • دفتر فروش تهران : 02133610759
 • دفتر فروش اصفهان: 03133362046
 • شماره همراه (واتساپ): 09227318856
 • شماره همراه (ایتا و روبیکا): 09926408274

باتوجه به کیفیت محصولات موتوژن، تولیدات انبوه این کارخانه در انواع الکتروموتور و پمپ های خانگی و صنعتی و استقبال و نیاز انواع مشاغل به این محصولات؛ نمایندگی محصولات موتوژن در شهر های مختلف آماده ارائه خدمات به مشتریان عزیز می باشد. همین امر باعث شده تا خدمات رسانی در تمام مناطق کشور در کمترین زمان ممکن و با بهترین کیفیت انجام شود. 

هنگام خرید هر محصول به ویژه محصولات صنعتی، داشتن اصالت کالا بسیار اهمیت دارد، چرا که این موضوع به طور مستقیم در خروجی کار و دوام محصول اثر گذار است. از این رو، فروشگاه کالای صنعتی شهباز موتور به عنوان نمایندگی فروش موتوژن در اصفهان و تهران محصولات این کارخانه را به همراه ضمانت و با بهترین قیمت و ارسال فوری به مشتریان خود عرضه می کند.

لازم به ذکر است مجموعه شهباز موتور به عنوان نمایندگی رسمی شرکت موتوژن، انواع محصولات این کارخانه اعم از الکتروموتور و انواع پمپ را با خدمات پس از فروش معتبر به تمامی شهرها از جمله تهران، مشهد، گیلان، همدان، بوشهر، البرز، قزوین، کرمانشاه، شیراز، تبریز، رشت، اهواز، قم و... ارسال می کند. علاوه بر این شما می توانید از طریق ارتباط مستقیم با کارشناسان مجموعه، خریدی کاملا مطمئن و متناسب با نیاز صنعت خود داشته باشید.

محصولات موتوژن

همانطور که پیش از این اشاره شد، شرکت موتوژن تبریز محصولات صنعتی متنوعی را تولید می کند. شایان ذکر است کلیه محصولات این کارخانه با در نظر گرفتن استاندارد های جهانی و متناسب با نیاز کاربران تولید می شوند. در ادامه به بررسی هر یک از محصولات موتوژن می پردازیم. 

الکتروموتور موتوژن

یکی از کاربردی ترین محصولات موتوژن تبریز، الکتروموتور های آن است. در این زمینه موتوژن توانسته انواع دینام صنعتی را با ویژگی های کاربردی متناسب صنایع مختلف تولید کرده و به فروش رساند. این الکتروموتور ها به منظور داشتن مقاومت نسبت به عوامل خارجی، از IP های مختلفی برخوردار هستند.

الکتروموتورهای موتوژن را می توان از لحاظ ساختار فنی و کاربرد هر یک، در انواع الکتروموتور سه فاز و تکفاز، کولر آبی، مشعل و ضد انفجار دسته بندی کرد.

 

الکتروموتور های تک فاز و سه فاز موتوژن

انواع الکتروموتور تک فاز و سه فاز موتوژن در توان های مختلف طراحی شده اند. به طور کلی دینام موتوژن در جنس های آلومینیوم و چدن به بازار عرضه می شوند. این دسته بندی با توجه به اندازه فریم ها و نوع کاربری، ایجاد شده است. به طور دقیق تر می توان گفت الکتروموتور با سایز فریم 160-56 از جنس آلومینیوم و با سایز فریم 355-100 از جنس چدن ساخته می شوند. 

تمامی الکتروموتور های تکفاز و سه فاز موتوژن دارای استاندارد های روز دنیا مانند IEC می باشد. از نظر نوع خروجی می توان دسته بندی های زیر را برای این الکتروموتورها در نظر گرفت:

 • الکتروموتور پایه دار بدون فلنج - B3: این نوع الکتروموتورها در واقع شکل بیسیک (پایه) انواع دیگر هستند. از فریم سایز 56 تا 355 تولید شده و در 5 جهت قابلیت نصب دارند.
 • الکتروموتور بدون پایه با فلنج بزرگ - B5: این دسته از دینام های موتوژن بدون پایه و به صورت فلنج دار به فروش می رسند. خروجی B5 از فریم 56 تا 225 را پشتیبانی می کند. همچنین توانایی نصب در 2 جهت را نیز دارد.
 • الکتروموتور پایه دار با فلنج بزرگ - B35: این دینام ترکیبی از دو حالت قبلی بوده و مانند B3 از تمام فریم ها پشتیبانی می کند. از نظر جهت نصب نیز در 2 جهت امکان نصب دارند.
 • الکتروموتور بدون پایه با نیم فلنج - B14: می توان گفت این نوع خروجی بیشتر در فریم های سایز 56 تا 112 به چشم می خورد. به لحاظ شرایط نصب می توان در 2 جهت از آن ها استفاده کرد.
 • الکتروموتور پایه دار با نیم فلنج - B34: این دسته از موتور های الکتریکی نیز ترکیبی از حالت B3 با B14 هستند. مانند B14 از فریم 56 تا 112 موجود بوده و در 2 جهت نصب می شود.

الکتروموتور های کولری موتوژن

اولین محصولاتی که کارخانه موتوژن به تولید آن ها پرداخت، الکتروموتورهای کولری بودند. این محصولات تحت لیسانس شرکت وستینگهاوس آمریکا تولید می شوند.

این دسته از محصولات موتوژن حتی در مصرف خانگی نیز استفاده زیادی دارد. الکتروموتور های کولری از فولاد مقاوم ساخته شده و به منظور جلوگیری از اکسید شدن، پوششی از جنس رزین پلی استر برای آن در نظر گرفته شده است.

گفتنی است هر بخش از دینام های کولری موتوژن طبق استانداردهای معتبر تولید می شود. این استانداردهای به صورت زیر هستند:

 • استاندارد NEMA-MG1 Part 4 برای ساخت فریم 
 • استاندارد NEMA-MG1 Part 6 به منظور تکنولوژی خنک کاری 
 • استاندارد NEMA-MG1 Part 5 جهت تعیین درجه حفاظت

شرکت موتوژن موتورهای کولری خود را در انواع زیر تولید می کند:

 • الکتروموتور کولری اسپلیت فاز تیپ SP (Splite Phase): دو سرعته
 • الکتروموتور کولری خازن استارت تیپ CS (Capacitor Start): دو سرعته
 • الکتروموتور کولری خازن دائم - خازن استارت تیپ CRS (Capacitor  Run Start) : دو سرعته
 • موتور کولری پرتابل تیپ HP: دو سرعته
 • موتور کولری مغناطیس دائم تیپ PM

الکتروموتور مشعل گازی و گازوئیلی

این دسته از الکتروموتورهای موتوژن به منظور استفاده در موتورخانه ها و برای تولید انرژی حرارتی تولید می شوند. 

فلنج الکتروموتور های مشعل گازی موتوژن طبق استاندارد DIN 42023.Part 1 ساخته می شوند. همچنین از نظر درجه حفاظتی دارای IP44 بوده و به صورت تکفاز خازن دائم تولید می شود.

لازم به ذکر است با توجه به اینکه استفاده از این الکتروموتورها حساسیت بالایی دارد، آزمایش ها و استاندارد های مختلفی در مرحله ساخت و تولید باید در نظر گرفته شود تا بتوان به صورت انبوه در صنایع مختلف از آن ها استفاده کرد. به همین دلیل کارخانه موتوژن با درنظر گرفتن این عوامل توانسته الکتروموتورهای مشعل گازی با کیفیتی را به بازار عرضه کند.

الکتروموتور مشعل موتوژن

الکتروموتور ضد انفجار

در محیط هایی که ممکن است خطر اشتعال و یا انفجار وجود داشته باشد، از الکتروموتور های ضد انفجار استفاده می شود. این الکتروموتورها به گونه ای ساخته شده اند که حتی اگر از داخل منفجر شوند، به بیرون الکتروموتور انتشار پیدا نمی کند.

الکتروموتورهای ضد انفجار موتوژن بر اساس استاندارد های بین المللی زیر تولید می شوند:

 • IEC60079-0 وIEC60079-1 
 • استانداردهای پارامتر های کاربردی:  IEC60034-1، IEC60034-30-1، IEC60034-5، IEC60034 

باید توجه داشته باشیم که در zone0 هیچ الکتروموتوری استفاده نمی شود و الکتروموتورهای ضد انفجار موتوژن در zone1 و zone2 قابل استفاده هستند.

الکتروموتورهای خاص

یکی دیگر از ویژگی های شرکت موتوژن، که آن را از سایر رقبا متمایز می کند؛ توانمندی تولید الکتروموتورهای خاص  است. این الکتروموتورها عبارتند از:

 • الکتروموتور راندمان بالا: همانگونه که از اسم آن ها مشخص است، این دسته از موتورهای الکتریکی نسبت به انواع دیگر از راندمان (بازده) بالاتری برخوردار هستند. 
 • الکتروموتور کلاس عایقی H یا دما بالا: کلاس عایقی این الکتروموتورها تا دمای 180 درجه می باشد. از این نوع الکتروموتور می توان در محیط های بسیار مرطوب و خورنده استفاده کرد. از جمله ویژگی های این الکتروموتور، صرفه جویی در انرژی، راندمان بالا، وجود بلبرینگ C4 و عایق سیم پیچ کلاس H است.

الکتروپمپ موتوژن

بخش دیگری از تولیدات موتوژن به محصولات الکتروپمپ اختصاص دارد. الکتروپمپ موتوژن در انواع مختلف و به منظور استفاده در سطوح کاربری خانگی و صنعتی تولید می شوند. به منظور داشتن کیفیت بالا، این محصولات با استانداردهای لازم تولید می شود و دارای خدمات پس از فروش معتبر است.

انواع الکتروپمپ موتوژن

کارخانه موتوژن در حال حاضر الکتروپمپ های مختلفی را تولید میکند. موارد زیر از انواع الکتروپمپ موتوژن می باشد:

 • پمپ آب صابون : در انواع تکفاز و سه فاز و مناسب برای انواع ماشین های ابزار تراش مانند دستگاه cnc تراش است. 
 • الکتروپمپ آب کولری: این الکتروپمپ در توان های 44، 45 و 50 در بازار موجود هستند. 
 • الکتروپمپ آب خانگی: این دسته از پمپ های صنعتی در انواع جتی و بشقابی ساخته می شوند. از مهم ترین خصوصیات آن می توان به کم صدا و کم مصرف بودن، مقاومت در برابر نفوذ آب و داشتن ترموگارد اشاره کرد.

موتوژن در صنعت خودروسازی

تولیدات شرکت موتوژن تبریز محدود به موارد بالا نمی شود. این شرکت با بهره گیری از دانش و تخصص توانسته در صنعت خودروسازی نیز خوش بدرخشد. در همین خصوص، تولید دینام و استارت  خودرو در انواع مختلف از جمله توانمندی های این شرکت محسوب می شود.

دینام و استارت موتوژن

به طور کلی محصولات زیر از تولیدات موتوژن در حوزه صنعت خودروسازی می باشند:

 • دینام و استارت خودرو: این مجصولات تحت لیسانس Bosch بوده و برای پراید و انواع پژو قابل استفاده است. لازم به ذکر است امکان دارد تولید این محصولات،متوقف شده باشد.
 • الکتروموتور های EV: تولید این الکتروموتور یکی دیگر از موفقیت های این برند معتبر است که کاملا به روز و متناسب با نیاز صنعت خودروسازی کشورمان می باشد. الکتروموتور EV، مخصوص خودرو های برقی بوده و دارای توان نامی 30 کیلووات و کلاس انرژی IE2 می باشد.

با برند موتوژن آشنا شوید

شرکت موتوژن motogen یکی از بزرگترین و با سابقه ترین شرکت ها در حوزه تولید محصولات صنعتی است. کارخانه موتوژن ابتدا در سال 1352 با نام گلدالکتریک فعالیت خود را در زمینه تولید انواع الکتروموتور های کولری آغاز کرد.

در سال 1354 نام این کارخانه به موتوژن تغییر یافت و پس از آن به فعالیت خود در راستای تولید کالاهای صنعتی، ادامه داد. موتوژن تبریز با داشتن نیم قرن تجربه، بخش بزرگی از بازار داخلی و خارجی را به خود اختصاص داده است. 

کارخانه موتوژن با بهره گیری از نیروهای متخصص، تکنولوژی روز و رعایت استانداردهای جهانی چون NEMA ،DIN ،IEC ،ASTM توانسته محصولات خود اعم از انواع موتور صنعتی، الکتروپمپ و... را به نقاط مختلف جهان صادر کند. محصولات شرکت موتوژن به کشورهای آسیایی، آفریقایی و اروپایی صادر شده و کیفیت آن ها تضمین شده است.

یکی از عواملی که باعث شده محصولات موتوژن جایگاه ویژه ای در بازار داشته باشند، ارائه خدمات پس از فروش و گارانتی معتبر آن است. در ادامه قصد داریم به بررسی و معرفی محصولات موتوژن بپردازیم.

کارخانه موتوژن

اطلاعات کارخانه موتوژن

آدرس : تبریز، منطقه صنعتی غرب تبریز، بلوار صنعت

تلفن تماس: ۴ الی ۳۴۴۵۳۰۰۱-۰۴۱

سایت شرکت موتوژن: www.motogen.com