مقالات

موتوژن چیست

الکتروموتور موتوژن

شفت الکتروموتور ها (موتوژن)با یک سر خروجی تولید می گردد که ابعاد نهایی آنها با تلرانسهای بسیار دقیق توسط دستگاه های cnc ماشینکاری می شود . خار و جای خار بر روی شفت طبق استاندارد 6880 DIN می باشد. دایکاست روتورها با آلومینیوم خالص می باشد و پس از تولید و بهره برداری روتورها . بالانس دینامیکی آنها با دستگاه های کاملا دقیق و با کیفیت بالا صورت می گیرد .

موتوژن توسط پروانه های پلا ستیکی و پره های تعبیه شده در دو انتهای روتور قفس سنجابی ،خنک کاری می شود که پروانه های الکتروموتورها از جنس پلی آمید با مقاومت مکانیکی بالا تولید گردیده که در انتهای الکتروموتور ها برروی شفت نصب می گردد . جریان هوا توسط چرخش پروانه از عقب الکتروموتور به طرف جلو و برروی بدنه دمیده می شود. در الکتروموتورهای با فریم آلومینیوم جعبه ترمینال به صورت یکپارچه با فریم آلومینیوم ریخته گری می شود و اماکن هدایت کابل های برق را از قسمت راست به چپ جعبه ترمینال فراهم می سازد و در الکتروموتورهای با فریم چدنی جعبه ترمینال بصورت جداگانه ریخته گری می شود و امکان فراهم سازی هدایت کابل های برق را در چهار جهت الکتروموتور نمی تواند فراهم سازد . فرم الکتروموتور های آلومینیومی از سایز 160-55 به روش دایکاست ریخته گری می شود و فرم الکتروموتور های چدنی از سایز 355-100 از جنس چدن داکتیل ریخته گری می شود.

ولتاژ و فرکانس 

الکتروموتورهای صنعتی موتوژن  بطور معمول برای کار با فرکانس 50HZ  و برای کار با فرکانس 50HZ را میتوان با منبع تغدیه  60HZ نیز به کار برد.

سایراطلاعات

الکترو موتور های با فرم  آلومینیومی دارای دو محل اتصال زمین هستندکه یکی از آنها در داخل ترمینال و دیگری بر روی پایه الکتروموتور تعبیه  شده است در الکتروموتور های با فرم چدن محل اتصال در پایه الکتروموتور تعبیه شده است . باید توجه داشت که جهت جلوگیری از هرگونه شوک الکتریکی و برق گرفتگی احتمالی از طریق الکتروموتور به شبکه برق باید سیم ارت به محل  مربوطه نصب گردد.

اضافه بار: الکترو موتورها بعد از رسیدن  به دمای کاری نرمال و معمول، بر اساس استاندارد lEC 60034-1 قادر به تحمل جریان اضافی 1.5 برابر جریان نامی به مدت 2 دقیقه هستند.

برند های مختلف الکتروموتور ها عبارتند از:

الکتروموتور موتوژن * الکتروموتور الکتروژن * الکتروموتور جمکو * الکتروموتور مارلی * الکتروموتور وگ *
الکتروموتور  Aeg *الکتروموتور  ATB * الکتروموتور COEL * الکتروموتور seipee * الکتروموتور زیمنس *
الکتروموتور وم * الکتروموتور سومر

الکترو موتور ها   چنان چه درست انتخاب شود و به صورت منظم سرویس شود به ندرت دچار مشکل با این حال الکترو موتور ها پس از مدتی به تعمیرات و سرویس نیاز دارد که باز به چرخه صنعت باز گردد . در این راستا کالای صنعتی شهباز موتور توانسته با کادری مجرب و حر فه ای الکترو موتور را تعمیر و مجددا به چرخه صنعت باز گرداند.

بازگشت به ابتدای مقاله

نظر یا درخواست شما

در صورت درج اطلاعات خصوصی شما مانند شماره تلفن و ایمیل توسط ما مشاهده می شود، و برای عموم فیلتر خواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *