خرید و قیمت موتور بالابر مغازه و ساختمان + راهنمای انتخاب

خرید انواع موتور یا دینام بالابر ساختمانی و فروشگاهی (مغازه ای)

در این صفحه با توجه به مهم ترین معیارهای خرید موتور بالابر، یعنی ارتفاع و وزن بار قابل جابه جایی، الکتروموتور مناسب هر یک را معرفی می کنیم. لازم به ذکر است حمل و نقل مواد و مصالح ساختمانی، قطعات و سایر موارد در فروشگاه ها با بالابر دارای حساسیت بالایی است و عدم تناسب بین وزن بار، توان موتور، ارتفاع و... می تواند خسارات جدی را به بار آورد. به همین جهت در ادامه ما به طور دقیق و با رعایت تناسبات علمی و تخصصی به معرفی مناسب ترین موتور الکتریکی برای این کاربرد پرداخته ایم. با این حال، در صورت وجود هر گونه سوال و یا نیاز به مشاوره، می توانید با کارشناسان مجموعه تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

اهمیت ضریب اطمینان در انتخاب دینام بالابر

در نظر گرفتن ضریب اطمینان در زمان خرید دینام بالابر، یکی از مهم ترین فاکتور ها به شمار می آید. در اینجا منظور از ضریب اطمینان، میزان قدرت تحمل الکتروموتور نسبت به حداقل قدرت مورد نیاز است. به طور مثال در صورتی که وزن بار 700 کیلوگرم و ارتفاع تا 2 طبقه باشد؛ برای داشتن عمر بالاتر موتور و امنیت بالاتر هنگام جابه جایی، می توان از الکتروموتور 7.5 اسب استفاده کرد. با این حال اگر عمدتا وزن بار مقدار قابل توجهی پایین تر از 700 کیلوگرم باشد می توان از موتور 5.5 اسب نیز استفاده کرد. گفتنی است حتی در این شرایط نیز پیشنهاد ما استفاده از موتور با ضریب اطمینان بالاتر است. چرا که راندمان، سرعت، دقت و طول عمر بسیار افزایش می یابد.

توجه داشته باشید خرید الکتروموتور با ضریب اطمینان بالا، انتخابی به صرفه است. چرا که تنها با پرداخت هزینه ای کمی بیشتر می توان سال ها از موتور بالابر با بهترین راندمان استفاده کرد. با این وجود چنانچه نیاز به انتخابی اقتصادی دارید، به راحتی می توانید انتخاب خود را از میان موتورهایی که ضریب اطمینان متوسطی دارند انجام دهید.

در جدول زیر  به صورت کامل با توجه به فاکتور ضریب اطمینان، الکتروموتور متناسب با هر بالابر مشخص شده است. علاوه بر این، با توجه به اینکه گیربکس یکی دیگر از اجزا اصلی بالابر ها بوده و باید به طور کامل با موتور متناسب باشد، مشخصات کامل به همراه انواع آن را می توانید در صفحه گیربکس بالابر مشاهده نمایید.

زاهنمای خرید الکتروموتور یا دینام بالابر

خرید الکتروموتور بالابر بر اساس ارتفاع و وزن

پیش از این به برخی عوامل و فاکتورهای مهم در خرید دینام بالابر اشاره کردیم. در ادامه با توجه به وزن بار و ارتفاعی که باید جابه جا شود، الکتروموتورهای متناسب با هر یک را به تفکیک ارائه می دهیم. توجه داشته باشید در اینجا ارتفاع را به صورت تعداد طبقات در نظر گرفته ایم.

شایان ذکر است، در این بخش تنها الکتروموتور های با ضریب اطمینان بالا را برای هر مورد قرار داده ایم. چنانچه با توجه به جدول بالا نیاز به دینام با ضریب اطمینان متوسط دارید، می توانید از طریق دکمه زیر در صفحه الکتروموتورهای صنعتی اقدام به خرید نمایید.

در ادامه به راحتی می توانید انواع دینام بالابر را در برند های مختلف داخلی و خارجی، سه فاز و تکفاز از میان ده ها مدل با کیفیت بررسی و انتخاب کنید.

موتور مناسب با ظرفیت حداکثر 100 کیلوگرم

موتور مناسب با ظرفیت حداکثر 300 کیلوگرم

موتور مناسب با ظرفیت حداکثر 500 کیلوگرم

موتور مناسب با ظرفیت حداکثر 700 کیلوگرم