خرید و قیمت گیربکس بالابر مغازه و ساختمان + راهنمای انتخاب

خرید انواع گیربکس بالابر ساختمانی و فروشگاهی (مغازه ای)

گیربکس مناسب با ظرفیت حداکثر 100 کیلوگرم

گیربکس مناسب با ظرفیت حداکثر 300 کیلوگرم

گیربکس مناسب با ظرفیت حداکثر 500 کیلوگرم

گیربکس مناسب با ظرفیت حداکثر 700 کیلوگرم

گیربکس مناسب با ظرفیت حداکثر 1000 کیلوگرم

راهنمای انتخاب گیربکس بالابر

با توجه به کاربرد گسترده انواع بالابر ساختمانی و مغازه، لازم است تا اجزا و قطعات آن از میان کالاهای بسیار باکیفیت انتخاب شوند. در همین خصوص انتخاب صحیح گیربکس بالابر که یکی از اجزا اصلی انواع بالابر است، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در این جا قصد داریم تا بهترین و مناسب ترین گیربکس های صنعتی که برای انواع بالابر مناسب است را معرفی کنیم.

لازم به ذکر است خرید گیربکس بالابر ساختمانی و فروشگاهی بر اساس فاکتور های فنی مختلفی نظیر ارتفاع، وزن بار، شرایط جوی، منبع برق، نسبت تبدیل گیربکس و... انجام می شود. در ادامه بر اساس این معیار ها گیربکس بالابر مناسب هر وزن و ارتفاعی را به همراه قیمت و برند های معتبر ارائه می دهیم.

خرید گیربکس بالابر بر اساس ضریب اطمینان

یکی از عواملی که می تواند در راندمان و طول عمر بالابر ها تاثیر مثبت داشته باشد، در نظر گرفتن ضریب اطمینان گیربکس است. چنانچه انتخاب خود را بر اساس ضریب اطمینان انجام دهیم، می توانیم از خرابی، استهلاک بالا، آسیب های جدی و خسارات مالی متعدد جلوگیری کنیم.

انواع گیربکس بالابر ساختمانی و فروشگاهی باید توانایی تولید گشتاور مورد نیاز و مناسب با وزن بار و ارتفاع مد نظر را داشته باشند.

به عنوان مثال در صورتی که وزن بار 450 کیلوگرم و میزان جابجایی در حدود 3 تا 4 طبقه باشد، می توان از گیربکس حلزونی VF تیپ 110 استفاده کرد؛ در صورتی که استفاده از گیربکس VF حلزونی 130 می تواند انتخاب مطمئن تری باشد.

با انتخاب تیپ 130 چنانچه وزن بار کمی بیشتر شود، ارتفاع افزایش یابد و یا به طور مرتب بار با هیمن وزن توسط بالابر جابه جا شود؛ اطمینان داریم که مشکلات احتمالی به حداقل می رسند.

توجه : معمولا برای بالابر از گیربکس های حلزونی ورودی شافت یا همان VF  استفاده می کنند، اما چنانچه الکتروموتور بالابر شما خروجی فلنج است می توانید با همان مشخصات VF از انواع گیربکس MVF استفاده نمایید.

در ادامه ما بر همین اساس انواع گیربکس بالابر صنعتی را مناسب با وزن و ارتفاع های مختلف با درجه ضریب اطمینان متوسط و بالا دسته بندی کرده ایم.

با مراجعه به این جدول به راحتی بهترین گیربکس را برای بالابر خود انتخاب کنید. توجه داشته باشید هماهنگ بودن موتور بالابر با گیربکس کاملا ضروری است، در غیر این صورت امکان راه اندازی و استفاده از بالابر وجود ندارد.

شما می توانید بهترین موتور بالابر تک فاز و سه فاز با قیمت مناسب را به راحتی در صفحه موتور بالابر انتخاب و خریداری کنید.

خرید و قیمت گیربکس بالابر مناسب با ارتفاعات مختلف

گیربکس هایی که در جدول بالا معرفی شد از جمله پر کاربردترین گیربکس های حلزونی محسوب می شوند. به همین دلیل تولید کنندگان مختلفی این گیربکس ها را به بازار عرضه می کنند. در ادامه شما می توانید به راحتی هر گیربکس که برای بالابر نیاز دارید، بر اساس وزن بار و ارتفاع مورد نظر انتخاب و خریداری نمایید.

ما در مجموعه شهباز موتور تلاش کرده ایم تا این گیربکس ها را از میان معتبر ترین برند ها، مانند سهند، بهکار، توانکار و... با بهترین قیمت و ضریب اطمینان بالا برای شما عزیزان موجود کنیم.

نسبت تبدیل های پیشنهادی برای انواع گیربکس بالابر:

64 - 56 -  52 - 46 - 40

مشخصات فنی کامل هر گیربکس در صفحه آن قرار گرفته است. با این حال در صورت وجود هر نوع سوال یا نیاز به مشاوره می توانید با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید.

گیربکس بالابر ساختمانی

جابه جایی مواد و مصالح در صنعت ساختمان سازی، به واسطه بالابر ساختمانی انجام می شود. در این ماشین صنعتی، گیربکس با استفاده از کلید بالابر نیروی گرفته شده از موتور بالابر را با سرعت و قدرت مناسب منتقل کرده و منجر به حرکت می شود. 

گیربکس بالابر ساختمانی

هنگام خرید گیربکس بالابر ساختمان باید به میزان باری که قرار است جابه جا شود، نوع و توان الکتروموتور، ارتفاع و شرایط محیطی توجه کرد. در صورتی که این عوامل به درستی بررسی شود، می توان با اطمینان بالاتری اقدام به خرید گیربکس نمود. در صورت عدم وجود تناسب بین توان گیربکس بالابر مصالح ساختمانی و بار، گیربکس آسیب می بیند.

‌گیربکس بالابر مغازه

می توان گفت بیشترین استفاده گیربکس بالابر، در فروشگاه ها و مغازه هاست. فروشگاه هایی که چند طبقه هستند یا انبار آن ها در طبقه دیگری است، برای جابه جایی محصولات به بالابر نیاز دارند. لازم به ذکر است بالابر های فروشگاهی نسبت به آسانسور های خانگی، از قدرت بالاتر اما ایمنی کمتری برخوردارند.

گیربکس صنعتی بالابر مغازه یا فروشگاه

در خرید گیربکس بالابر مغازه مدت زمان کار، حداکثر وزن قابل حمل، تعداد طبقات و... باید بررسی شود. به طور مثال توان لازم برای گیربکس بالابر فروشگاهی با 3 طبقه و حداکثر وزن بار 500 کیلو گرم با توجه به جدول ابتدای صفحه، کاملا متفاوت است از مغازه ای با طبقات کمتر و وزن بار حداکثر 200 کیلوگرم.

نکته مهم این است که هر چقدر وزن بار، دفعات رفت و برگشت و مسافت بیشتر باشد؛ توان گیربکس نیز باید بالاتر باشد. به طور کلی هر چه قدرت و گشتاور گیربکس بالاتر، کارایی آن در کاربری های سنگین بیشتر.

چک لیست خرید گیربکس بالابر ساختمانی و مغازه یا فروشگاهی

مزایای استفاده از گیربکس حلزونی برای بالابر ها

برخی از این مزیت های گیربکس حلزونی عبارتند از:

  • جنس آلومینومی و مقاوم بودن در برابر ارتعاشات، لازم به ذکر است در توان های بالا از جنس چدن استفاده می شود
  • تنوع در طراحی و در نتیجه امکان نصب در شرایط مختلف به صورت شافت، هالو شافت، فلنج و نیم فلنج
  • خاصیت خود قفل شوندگی و جلوگیری از برعکس شدن جهت حرکت در صورت قطعی برق یا اختلالات مشابه
  • وزن سبک
  • قیمت مقرون به صرفه
  • برند های متنوع و امکان خرید بالا
  • نسبت تبدیل و توان های مختلف برای هر وزن و قدرت مورد نیاز