مقالات

الکتروژن

الکتروژن

رقابت در تولید همواره عاملی بوده برای بالابردن کیفیت و داشتن بازار فروش موفق در تولیدات یک شرکت .

شرکت های تولیدی همواره سعی کردند با بهترین روش در طراحی و تولید محصولات خود در بازار رقابتی سکوی اول را به خود اختصاص بدهند.داشتن کارنامه کاری موثر و فعال و بهره مندی از متخصصین کارآزموده در تولیدات تمامی صنایع امری غیرقابل چشم پوشی می باشد و در کنار داشتن این موارد استفاده از بهترین نوع متریال و مواد اولیه همواره در تولیدات نقش حیاتی را ایفا می کنند.

رقابت در صنعت خود جنبه هایی دارد نظیر حضور در بازار های جهانی یا منطقه ای که دارای پروتکل هایی می باشد که مدیران شرکت ها و ارگان های تولیدی موفق به خوبی با آنها آشنا هستند.

راه اندازی یک شرکت(کارگاه یا کارخانه و…)به مهارت,داشتن تجارب کافی در زمینه تولید,بازار(خرید وفروش) یک مدیر لایق و نیز اطلاع از توانایی های موجود و داشتن روحیه خلاق و متعهد به انجام امور وابسته می باشد.

داشتن پرسنل فعال در خطوط تولیدی خود یکی دیگر از جنبه های داشتن یک شرکت موفق می باشد.ایجاد انگیزه و رقابت سالم در میان پرسنل از راه های اداره یک شرکت به دست مدیران پیشرو می باشد.

دنیای صنعتی در کلیه جوامع منجر به ایجاد و راه اندازی انواع شرکت های نوین در تمامی عرصه ها از قبیل:

پزشکی,دارویی,غذایی,نفت و پتروشیمی,معدن,سدسازی,آب و فاضلاب,انرژی های نو وتجدید پذیر,لاستیک و پلاستیک,ساختمان و … گردید,این شرکت ها به شدت به تأمین مواد اولیه,تجهیزات و دستگاهها به منظور تحقیق وبررسی و حتی طراحی و ساخت پروژه های خود وابسته هستند لذا با وجود این شرکتها که خود تولید یک محصول را پیش رو دارند شرکتهایی به وجود آمدند که تأمین کننده قسمتی از تجهیزات و ادوات شرکت های تولیدی را به عهده دارند.

به طور کلی صنعت تولید به عواملی بستگی دارد که می توان به موارد مهم زیر اشاره کرد:

-میزان تقاضا در بازار

-میزان عرضه محصولات در بازار

میزان تقاضا در بازار به مصرف کننده بستگی دارد و عرضه محصول علاوه بر نیاز به مصرف کننده به مواردی مثل:مواد اولیه,نیروی کار و تقریبأ به اقتصاد پایدار بستگی دارد.

می توان گفت زنجیره تولید در یک شرکت یا کارخانه به تولیدات شرکت های تأمین کننده آن ویا مواد اولیه بستگی مستقیم دارد.

از مهمترین تجهیزات برای یک کارخانه یا شرکت تولیدی الکتروموتورهای موجود در خطوط تولیدی آن می باشند که بسیار دارای اهمیت می باشند.

در دنیا و با توجه به پیشرفت کشورهای مختلف شرکت هایی راه اندازی شدند که خطوط تولیدی الکتروموتور را در دست دارند در این باره شرکت هایی شروع به فعالیت نمودند که به دلیل عدم داشتن تجربه کافی در مدیریت و دیگر ضعفها رو به فرو پاشی نمودند و از گردونه رقابتی حذف گردیدند باید توجه داشت که در کنار این شرکتهای شکست خورده شرکتهایی هستند که با وجود موانع و مشکلات روبه رو توانایی خود را حفظ کرده و بر تجربه خود افزودند و توانستند در بازار تولید و فروش خود را در درجات بالاتری نسبت به دیگران قرار دهند.

الکتروموتورهای موجود در بازار به منظور استفاده صنعتی و خانگی به صورت تکفاز و سه فاز یافت می شوند لذا دارای خصوصیاتی هستند که در طراحی و ساخت دستگاهها و مصرف باید مورد بررسی قرار بگیرند.

مواردی که الکتروموتورهای ایده آل را از دیگر نمونه ها متمایز می سازد مواردی است از قبیل:

*جنس بدنه

*نوع کلاس کاری

*نوع درجه حفاظت

*جنس متریال به کار رفته

*دقت در سیم پیچی استاتور

*راندمان کاری بالا

*کم مصرف بودن در انرژی برق

و مواردی دیگر که همگی در کیفیت محصول تأثیر گذار می باشند.

میزان مصرف انرژی الکتروموتورها و دستگاهها همواره از لحاظ اقتصادی بودن مورد بحث و بررسی قرار گرفته اند,لذا تولید الکتروموتورهایی با راندمان کاری بالا و میزان مصرف انرژی پایین و فروش در بازار دارای جایگاه ویژه ای می باشد.

تولید الکتروموتور دارای روش های خاص می باشد که هر شرکت تولیدی بنابر میزان کیفیت بالای متریال و دقت در روند تولید می تواند جایگاه بالاتری را برای خود کسب کند.

در این باره در کشورمان ایران شرکتهایی بنیان گذاری شده اند که در تولید الکتروموتور پیشرو هستند و توانسته اند به منظور تأمین الکتروموتورهای تکفاز و سه فاز در صنایع و حتی مصارف خانگی به خوبی جوابگوی مصرف کننده را بدهند و حتی اقدام به تسخیر بازار داخلی کنند.

از شرکت های بارز در این زمینه می توان به شرکت الکتروژن اشاره کرد که در زمینه طراحی و تولید انواع الکتروموتور تکفاز و سه فاز پیشرو می باشد و توانسته در بازار رقابتی این محصول رتبه ای بالا داشته باشد.

شرکت الکتروژن که کارخانه آن در جنوب غرب تهران(احمدآباد مستوفی) به مساحت 150000متر مربع و با تعداد نیروی فعال بالغ بر1500نفر و تولید محصولاتی بیش از 50 مدل توانسته در بازار داخلی دارای جایگاه ویژه ای باشد.

این شرکت از سال 1370 به اسم کنونی الکتروژن تغییر نام داده و می توان گفت محصولات خودش را در بهترین شرایط تولید و عرضه می کند.

الکتروژن توانسته با مشتری تعامل داشته باشد و نیازهای مشتری را برطرف سازد.از قابلیت های این شرکت می توان به طراحی و ساخت الکتروموتور بنابر سفارش خاص مشتری اشاره کرد.

این شرکت علاوه بر تولید الکتروموتورهای صنعتی اقدام به تولید

 انواع پمپ های آب

الکتروموتورهای مخصوص کولرآبی

الکتروموتورهای مخصوص فن

الکتروموتورهای فن کوئل

الکتروموتورهای پرتابل کولری

الکتروموتورهای مخصوص هود

الکتروموتور آسانسور

و دیگر موارد اشاره کرد.

این شرکت با داشتن نزدیک به 20 نمایندگی رسمی در ایران به مشتریان خود خدمات و راهنمایی های قبل و بعد از خرید را ارائه می کند.شرکت الکتروژن همکاری نزدیکی با بعضی از دانشگاهها در زمینه تحقیق و توسعه علوم در زمینه الکتروموتور دارد.این شرکت توانسته در کسب جوایزی در ارتباط با طراحی محصولات و کارآفرین نمونه قدم بردارد.

بعضی از محصولات شرکت الکتروژن:

-الکتروموتور سه فاز الکتروژن

-الکتروموتور تکفاز الکتروژن


پمپ آب الکتروژن

-پمپ آب کولری الکتروژن

-الکتروموتور فن کوئل الکتروژن

مجموعه شهباز موتور در انتخاب دقیق و مفید انواع الکتروموتور و گیربکس شما را یاری می رساند.

برای دانلودکاتالوگ انواع الکتروموتور و گیربکس به بخش دانلود در همین سایت مراجعه نمایید.

 

 

بازگشت به ابتدای مقاله

نظر یا درخواست شما

در صورت درج اطلاعات خصوصی شما مانند شماره تلفن و ایمیل توسط ما مشاهده می شود، و برای عموم فیلتر خواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *