الکتروموتور ایرانی (23)

الکتروموتور خارجی (11)

الکتروموتور تک فاز (22)

قیمت الکتروموتور

فروش انواع الکتروموتور به صورت تخصصی و با مشاوره خرید (بهینه ترین انتخاب) توسط کالای صنعتی شهباز موتور صورت می گیرد. برای مشاهده مشخصات فنی و اطلاع از قیمت الکتروموتور های صنعتی وارد صفحات برند ها شوید.

خرید اینترنتی الکتروموتور

مجموعه شهباز موتور، تامین کننده انواع الکتروموتور یا موتور الکتریکی برندهای فوق را با بهترین کیفیت و قیمت مناسب برای ارائه به مصرف کنندگان تامین نموده است.

جهت اطلاع از قیمت الکتروموتور های صنعتی برند مورد نظر خود را در سایت جستجو کنید یا با ما تماس بگیرید.

پارامترهایی که درباره قیمت الکتروموتور اهمیت پیدا می کنند شامل شدت جریان، اختلاف پتانسیل، میزان مقاومت، توان مصرفی بر حسب وات یا کیلو وات و همچنین تأمین میدان مغناطیسی است.

الکتروموتور

الکتروموتور

هر جا که نامی از حرکت و انتقال حرکت برده می شود؛ حتما از الکتروموتور ها در آن دستگاه ها استفاده می شود.

امروزه هیچ حرکتی را بدون استفاده از الکتروموتورها را نمی توان تصور کرد.

موتورهای الکتریکی در صنایع نیز کاربرد فراوانی دارند و در صنعت هیدرولیک، صنعت فولاد، ابزارهای برقی، صنایع دریایی و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرند.

همه الکتروموتورها برای انجام عملیات حرکت، توسط الکترومغناطیس کار میکنند.

موتورهای الکتریکی در انواع و اندازه های مختلف برای کاربردهای مختلف طراحی شده اند.

الکتروموتور چیست؟

الکتروموتور نوعی ماشین الکتریکی است که الکتریسیته را به حرکت مکانیکی  تبدیل می  کند که دارای دورهای مختلف میباشد  که در سایر صنایع مختلف کاربرد دارد.

درواقع این موتورهای الکتریکی (Electric motor) هستند که همه چیز را در صنعت و زندگی روزمره ما به حرکت در می آورند.

معمولاً توان عملکردی، بازدهی و نحوه کار الکتروموتور های صنعتی را بر اساس ظرفیت کارکرد آن با دور موتور تعیین می کنند. این تجهیزات صنعتی بسیار کاربردی در مدل ها و قیمت های مختلف در بازار وجود دارند.

صنایع، کارخانه ها و ساختمان های تجاری و اداری، بسته به نیاز خود از یکی از تجهیزات الکتروموتور صنعتی برای اهداف خود استفاده می کنند. در حال حاضر، برندهای مختلفی از این دستگاه در بازار موجود است که هر کدام دارای ویژگی و خصوصیات فنی متفاوت هستند.

انواع الکتروموتور های صنعتی که از موتور الکتریکی سه فاز و تک فاز تشکیل شده اند با توان عملکرد و قیمت خرید مختلف قادر به تأمین نیروی مکانیکی برای بسیاری از مصارف صنعتی هستند.

تجهیزات الکتروموتور با استفاده از نیروی برق، انرژی الکتریکی را به انرژی مکانیکی تبدیل می کنند و از این جهت، موجب به حرکت درآوردن قطعات و یا تامین انرژی در بخش‌های مختلف صنعتی می شوند.

شما میتواند در مقاله اجزای الکتروموتور اطلاعات خوبی را درباره اجزای اصلی این محصولات کسب کنید.

فروش انواع الکتروموتور های صنعتی

در حال حاضر برندهای خارجی معتبر در بازار وجود دارند که موتورهای الکتریکی صنعتی را برای کاربردهای مختلف تامین کرده اند. به طور مثال، موتوژن، زیمنس، جمکو، AEG و سایر برند ها، محصولاتی هستند که در بازار، محبوبیت ویژه ای در میان مشتریان به دست آورده اند.

قیمت انواع الکتروموتور

انواع الکتروموتور بر اساس دور

عاملی که بیشترین تاثیر را در قیمت الکتروموتور دارد دور خروجی الکتروموتور است که هر چه این میزان کمتر باشد قیمت آن به نسبت بالا میرود.

انواع دور خروجی که با نماد rpm به معنای تعداد دور در دقیقه میباشد مقادیر زیر هستند:

  • الکتروموتور 500 rpm
  • الکتروموتور 900 و 1000 rpm
  • الکتروموتور 1400 و 1500 rpm
  • الکتروموتور 3000 rpm

هر الکتروموتور می تواند توسط جریان DC یا AC تغذیه گردد، براین اساس الکتروموتورها را میتوان به دو دسته الکترموتور های DC و AC تقسیم بندی کرد.

الکتروموتور های DC و AC

  • الکتروموتور dc سری (series)
  • الکتروموتور dc شانت (shunt)
  • الکتروموتور dc مرکب (compound)

موتور الکتریکی AC یک ماشین الکتریکی است که با استفاد از جریان متناوب تغذیه شده، انرژی الکتریکی را به حرکت مکانیکی تبدیل می کند.

الکترموتورهای AC به دو دسته کلی سنکرون و آسنکرون تقسیم بندی میشوند.

الکتروموتورهای AC القایی، عمومی ترین موتورهایی هستند که برای کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرند و از دو قسمت روتور و استاتور تشکیل شده اند.

موتور الکتریکی سنکرون و آسنکرون

به موتورهای الکتریکی AC  که روتور آنها با سرعت ثابتی می‌چرخد و سرعت ثابت آن همان سرعت میدان مغناطیسی دوارحاصل از استاتوراست موتور الکتریکی سنکرون گفته میشود.

به علت سرعت ثابت موتور الکتریکی سنکرون در مواردی که دور ثابت نیاز باشد، از آن استفاده می شود.

در مقابل موتورهای سنکرون موتور های آسنکرون قرار دارند که سرعت روتورآن با سرعت میدان استاتورمتفاوت است.

از انواع موتورهای آسنکرون می توان به روتور قفسه سنجابی و روتور سیم پیچی شده اشاره نمود.

ویژگی های موثر در قیمت الکتروموتور چیست؟

الکتروموتورها در توان ها و اندازهای مختلف به دو دسته آلومینیوم و پوسته چدن تولید می شود.
اگر بخواهیم الکتروموتور را به طور خلاصه و مختصر تعریف کنیم جریان الکتریسیته را به نیرو یا انرژی  مکانیکی تبدیل می کند.

الکتروموتور ها یکی از مهمترین اختراع بشر نیز به شمار میرود  که در اطراف ما  و  در منازل هم وجود دارند که در دورهای 700-1000-1500-3000 یافت میشود.

موتور های الکتریکی در انواع مختلف به صورت تک فاز و سه فاز با بدنه چدنی مقاوم ساخته شده است. از این الکتروموتورها در صنایع مختلف نظیر صنایع غذایی، صنایع دارویی، صنایع ریخته گری و فولاد، استخراج معادن، خودرو سازی، ساخت ماشین آلات صنعتی، صنایع نفت و گاز و پتروشیمی، سیستم های حمل و نقل کالا و غیره استفاده می شود.

این تجهیزات در انواع مختلف در بازار وجود دارند که هرکدام دارای ویژگی های خاص خود بوده و برای استفاده در یک شرایط عملکردی مناسب هستند.

تجهیزات موتور الکتریکی قادر است در فشار عملیاتی مختلف، فشار ضعیف، فشار قوی و فشار متوسط کار کند. ویژگی های الکتروموتور به تعداد سیم پیچ ها و توان عملکردی بستگی دارد.