نمایش دادن همه 20 نتیجه

گیربکس خورشیدی شهباز گیربکس تیپ 65

۹,۶۰۰,۰۰۰ تومان۱۵,۹۰۰,۰۰۰ تومان

گیربکس خورشیدی شهباز گیربکس تیپ 105

۱۲,۵۰۰,۰۰۰ تومان۲۸,۵۰۰,۰۰۰ تومان

گیربکس خورشیدی شهباز گیربکس تیپ 210

۱۳,۵۰۰,۰۰۰ تومان۳۳,۵۰۰,۰۰۰ تومان

گیربکس خورشیدی شهباز گیربکس تیپ 310

۱۵,۵۰۰,۰۰۰ تومان۵۳,۹۰۰,۰۰۰ تومان

گیربکس خورشیدی شهباز گیربکس تیپ 510

۱۸,۹۰۰,۰۰۰ تومان۵۸,۵۰۰,۰۰۰ تومان

گیربکس خورشیدی شهباز گیربکس تیپ 710

۲۰,۵۰۰,۰۰۰ تومان۵۹,۹۰۰,۰۰۰ تومان

گیربکس خورشیدی شهباز گیربکس تیپ 810

۲۱,۵۰۰,۰۰۰ تومان۸۴,۵۰۰,۰۰۰ تومان

گیربکس خورشیدی شهباز گیربکس تیپ 1010

۳۴,۵۰۰,۰۰۰ تومان۷۷,۹۰۰,۰۰۰ تومان

گیربکس خورشیدی شهباز گیربکس تیپ 1700

۳۶,۹۰۰,۰۰۰ تومان۱۲۱,۵۰۰,۰۰۰ تومان

گیربکس خورشیدی شهباز گیربکس تیپ 2500

۷۷,۵۰۰,۰۰۰ تومان۱۸۴,۹۰۰,۰۰۰ تومان

گیربکس خورشیدی شهباز گیربکس تیپ 3500

۹۳,۹۰۰,۰۰۰ تومان۲۴۲,۷۰۰,۰۰۰ تومان

گیربکس خورشیدی شهباز گیربکس تیپ 6500

۲۰۰,۵۰۰,۰۰۰ تومان۵۱۰,۹۰۰,۰۰۰ تومان

گیربکس خورشیدی شهباز گیربکس تیپ 20000

۶۲۰,۹۰۰,۰۰۰ تومان۱,۱۷۸,۹۰۰,۰۰۰ تومان

گیربکس خورشیدی

شهباز موتور نمایندگی فروش موتور گیربکس خورشیدی در انواع طراحی ها می باشد. جهت اطلاع از قیمت برندها ، مشاهده مشخصات فنی محصولات وارد صفحات برند مورد نظر شوید.

گیربکس خورشیدی چیست ؟

گیربکس خورشیدی یا سیاره ای صنعتی از به روز ترین مکانیزم ساختاری و عملکردی برخوردار است و از آن برای مصارف صنایع سنگین به کارگیری میشود.

افزایش گشتاور ، کاهش سرعت ، دقت بسیار بالا و بسیاری موارد دیگر از قابلیت های این طراحی می باشد که در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد.

این گیربکس نوع خاصی از گیربکس ها است. به دلیل ارائه دقت بالا و نسبت گشتاور به حجم بالاتر در مقایسه با سایر گیربکس ها معروف هستند. به دلیل این قابلیت بسیاری از صنایع از این نوع گیربکسها استفاده می کنند.

گیربکس خورشیدی

اگر بخواهیم فنی تر بررسی کنیم، دلیل نام گذاری آنها برحسب حرکت چرخ دنده ها می باشد. به این صورت که چرخ دنده هایی که در مرکز گیربکس هستند توسط الکتروموتور روی شفت هم تراز صورت می گیرد.

سایر چرخ دنده های به کار رفته بسته به نوع آنها حول محور چرخ دنده مرکزی گردش را آغاز می کنند.

دلیل دیگر استفاده از نام های خورشیدی و سیاره ای برای این طراحی ساختار شبیه به حرکات سیارات به دور خورشید می باشد.

فشاری که روی چرخ دنده ها وارد میشود زیاد است و نحوه کار این گیربکس باعث میشود که مقدار زیادی از فشار روی دنده ها بی اثر شود و دوام بالاتری نسبت به سایر داشته باشد.

موتور گیربکس خورشیدی چیست ؟

موتور گیربکس های خورشیدی دارای طراحی و نحوه کار منحصر به فردی هستند. چرخ دنده های خارجی در اطراف یک چرخ دنده خورشیدی می چرخند.  چرخ دنده مرکزی که نیرو را از موتور محرک دریافت میکند چرخدنده های خارجی را به حرکت در می آورد.

چرخ دنده ی مرکزی که به آن چرخ دنده ورودی نیز گفته میشود، گشتاور را به چرخدنده های اطراف خود منتقل می کند. به طور معمول تعداد چرخ دنده های خارجی قابل طراحی دور آن 2 یا بیشتر (اغلب 3 عدد جهت طراحی استفاده می شود که در تصویر زیر مشخص است.)

در اطراف چرخ دنده های بیرونی یک چرخ دنده وجود دارد که این مجموعه را در کنار هم نگه می دارد. تعداد دندانه های هر چرخدنده باید دقیق باشد تا گیربکس به درستی کار کند.

این گیربکس صنعتی ساختار طبقه ای دارد و نسبت دور در هر طبقه متفاوت است.

طبقه بندی بر اساس کاهش دور انجام میگیرد و تغییرات تیپ ها طبقه ها بر اساس نسبت دور صورت میگیرد. روش کاهش دور به این صورت است که در یک طبقه دور کاهش می یابد و به طبقه ی بعدی منتقل می شود.

برای بهترین حالت چگالی گشتاور میتوان روی این گیربکس حساب کرد! گشتاور بالا در پایین ترین فضای اشغالی از ویژگی های مهم آن است. همچنین مقاومت دنده ها نسبت به سایر چرخ دنده های گیربکس ها بیشتر است و باعث می شود گشتاور بالا را منتقل کند.

نحوه ساخت گیربکس خورشیدی ( ویدئو )

در این ویدئو ما توضیحات کامل و کاربردی در مورد مراحل طراحی و ساخت گیربکس سیاره ای برای شما فراهم کردیم. این ویدئو یک پروسه 12 مرحله ای از ساخت آن را برای شما دوستان نمایش می دهد.

توصیه میکنیم قبل از مطالعه ادامه ی مطالب حتما این ویدئو را تا آخر مشاهده فرمایید.

در گیربکس های پلنتری یا خورشیدی قطعاتی که نیاز به پرداخت کاری سطوح خارجی یا داخلی دارند توسط دستگاه CNC سنگ محور به صورت دوسر مرغک برای سطوح خارجی بسته شده تا میزان لنگی به کمترین حد ممکن برسد.

برای سطوح داخلی بر روی سه نظام بسته می شود. پس از اتمام این سیکل کاری تمامی ابعاد طبق نقشه از نظر ابعادی ، میزان لنگی ، صافی سطوح کنترل می شود.

سوراخکاری و قلاویز توسط دستگاه فرز cnc ماشین کاری می شود مختصات سوراخ ها طبق نقشه وارد سیستم ماشین شده و پس از کنترل و نظارت واحد کنترل کیفیت و تاییدیه این مختصات اعمال شده و سوراخکاری انجام می شود.

پس از پایان ماشین کاری کنترل و بازرسی سوراخ ها از لحاظ لنگی یا انحراف محوری انجام می شود.

نحوه عملکرد گیربکس خورشیدی یا سیاره ای

اجزای گیربکس خورشیدی

نحوه کارکرد گیربکس های سیاره ای وابسته به ایست یا چرخش اعضای آن است. یعنی اگر عضوی از چرخ دنده های آن بایستد، عضو دیگری می چرخد و باعث بالا رفتن سرعت و به نسبت آن کم شدن سرعت (گشتاور) و گردش بر عکس می شود.

خب ، حالا این مواردی که گفتیم از لحاظ نحوه عملکرد کار آن وابسته به این است که کدام عضو ایستاده و کدام عضو در حال چرخش است. در نتیجه:

زمانی سرعت کم میشود که: چرخدنده رینگی در حال گردش باشد و چرخ دنده خورشیدی بایستد که در این حالت سرعت مجموعه داخلی آن آرام تر می شود.

زمانی سرعت زیاد میشود که: دو مورد اتفاق بیوفتد، یکی چرخ دنده خورشیدی ایستاده باشد و مجموعه گردش کند. و دیگری اگر رینگی بایستد و مجموعه گردش کند در نتیجه چرخ دنده خورشیدی تند تر (از مجموعه) گردش می کند و باعث بالا رفتن سرعت می شود.

منتقل شدن مستقیم : دو عضو گیربکس اگر به یکدیگر قفل بشوند یا سرعت چرخش آنها مساوی باشد، همه ی چرخ دنده ها مانند هم کار می کنند.

دنده عکس (عقب) :  اگر قفسه ایستاده باشد و چرخ دنده خورشیدي گردش کند نه تنها هرزگردها ، هرز می شوند بلکه رینگی را برخلاف جهتی که داشته به گردش در می آورد.

خلاص : زمانی که کلاجها ، بستها و باندهای قفل کننده درگیری نداشته باشد، موتور باری را متحمل نمی شود در این صورت حالت استارت است.

جنس بدنه گیربکس خورشیدی

نمایندگی فروش گیربکس خورشیدی

مجموعه شهباز موتور نمایندگی فروش و عرضه کننده این گیربکس ها در همه شهر های ایران اعم از اصفهان ، تهران ، تبریز ، مشهد ، قم ، یزد ، یاسوج ، اراک ، کرمان و… و همچنین صادرات به کشورهای خاورمیانه می باشد.

مشاوران فروش مجموعه شهباز موتور برای شما بهترین مشاور هستند. در صورتی که جهت خرید و قیمت این نوع گیربکس به راهنمایی نیاز دارید، از طریق شماره های درج شده در انتهای صفحه ، با ما در تماس باشید.

انواع گیربکس خورشیدی

انواع گیربکس خورشیدی

انواع این موتور گیربکس خورشیدی کوچک و بزرگ را برای شما شرح می دهیم.

گیربکس سیاره ای وارداتی

گیربکس های خارجی که تاکنون مورد استفاده قرار گرفته است اغلب ساخت کشور های چین و ترکیه و ایتالیا و آلمان هستند.

گیربکس های خارجی مسلما دارای گارانتی نیستند اما در صورت بروز مشکل میتوانید از تعمیرات تخصصی ما بهره مند شوید.

شما میتوانید جهت خرید بهینه و درست از روش های ذکر شده جهت دریافت مشاوره ی خرید اقدام کنید.

از جمله برند های فروشنده گیربکس خورشیدی در خارج از کشور میتوان به برند های معروف بونفیلیولی Bonfiglioli ، رجیانا Reggiana ، بروینی Bervini ، فلندر Flender و… اشاره کرد. که از لحاظ هزینه بالاترین قیمت ها را در بازار ایران به خود اختصاص داده اند.

نمایندگی فروش گیربکس صنعتی خارجی

خرید این نوع گیربکس ها باید دقیق و درست، بسته به نیاز شما انجام بشود که لازمه ی آن تخصص است. مشاوران فروش مجموعه شهباز موتور به شما جهت انتخاب بهینه این گیربکس های خارجی و داخلی بهترین گزینه را برای گیربکسی که قصد دارید به کار بگیرید معرفی می کنند.

در کل نمیتوان از گیربکس های چینی به عنوان برند نام برد. گیربکس های چینی مصرف بالایی ندارند. یکی از دلایل آن نمونه های مشابه ایرانی است که از لحاظ هزینه در خرید و زمانی که به کار گرفته میشوند به صرفه تر هستند.

با این حال دوستانی که قصد تهیه ی گیربکس های چینی را دارند می توانند با مشاوران فروش ما قبل از خرید از طریق نظرات یا تماس در ارتباط باشند.

مشاهده بیشتر: گیربکس SEW آلمان

گیربکس سیاره ای ایرانی

اولین برند تولید کننده گیربکس های ایرانی خورشیدی یا سیاره ای در کشور شهباز گیربکس پیشرو سپاهان اصفهان می باشد که دارای سابقه ی کاری و کیفیت بالا و قیمت متعارف می باشد و از مهندسی معکوس از گیربکس های خارجی جهت تولیدات خود استفاده میکند.

در مدل های ایرانی برند شهباز گیربکس اصفهان (دور متغیر سابق) در این امر فعالیت میکند و از مزایای زیادی مصرف کنندگان را بهره مند می سازند. و یکی از با سابقه ترین و متخصص ترین ها در تولید گیربکس می باشد.

شرکت شهباز گیربکس پیشرو سپاهان با تولید این گیربکس ها از انواع محرک ها جهت انتقال دور استفاده می کند. از لحاظ نوع خروجی نیز انواع خروجی ها از قبیل شافت دار ، پایه دار ، فلنج دار ، پایه دار شافت دار ، فلنج دار مادگی هزارخاری و … را ساپورت میکند.

شرکت شهباز گیربکس اولین تولیدکننده گیربکس سیاره ای در کشور به دلیل قیمت مناسب ، ضمانت کالا ، پشتیبانی و تعمیرات تخصصی بسیاری از مصرف کنندگان را به سمت استفاده از گیربکسهای ایرانی کشانده است. همچنین از بزرگ ترین صادر کنندگان این نوع گیربکس ها میباشد.

مزایای گیربکس خورشیدی شهباز گیربکس پیشرو سپاهان اصفهان

گیربکس خورشیدی استپ موتور

گیربکس های دقیق استپ موتور یا سروو موتور از کالاهایی است که درموارد زیادی در تولیدی های صنعتی مخصوصا دستگاه های cnc مورد استفاده قرار میگیرد.به دلیل ویژگی های خاص و منحصر به فردی که دارد برای استفاده از برخی تجهیزات و دستگاه های صنعتی که به دقت بالا در کارکرد خود احتیاج دارند استفاده می شوند.

از جمله برند های موجود گیربکس سروو در بازار میتوان به برند ایرانی شهباز گیربکس و برند های خارجی لیمینگ ( LIMING ) ، اپکس ( APEX ) و … اشاره کرد.

سروو موتور برای کنترل سیستم های حرکتی در دستگاه های صنعتی (با گیربکس یا بدون گیربکس) مورد استفاده قرار میگیرد.

استفاده از گیربکس در سروو موتورها به دلیل دقت بیشتر در کنترل قدرت ورودی به دستگاه های صنعتی صورت میگیرد. پیشنهاد میشود برای بهره بردن از دقت و قدرت بالای دستگاه سروو موتور ها با این مدل گیربکس کوپل شود. معمولا هم متخصصان این گیربکس ها را نسبت به بقیه مدل های گیربکس ترجیح میدهند.

به دلیل لزوم تخصص بالا در انتخاب این سروو موتورها برای خرید با مشاوران ما در تماس باشید یا در بخش نظرات صفحه محصول گیربکس سروو موتور از ما مشاوره بخواهید. ما در اسرع وقت پاسخگو خواهیم بود.

معایب گیربکس خورشیدی

 • احتیاج به روان کاری مرتب
 • پیچیده بودن طراحی

مزایای گیربکس صنعتی خورشیدی

 • مصرف برق پایین
 • آسانی و سرعت کوپل با الکترو موتور
 • نگهداری و تعمیر آسان
 • فضای اشغالی کم
 • راندمان 98 درصدی
 • نسبت های دور متنوع
 • لقی پایین
 • قابلیت عوض کردن بی دردسر قطعات در محل نصب
 • متحمل شدن گشتاور خیلی زیاد

تعمیر گیربکس صنعتی خورشیدی:

در صورتی که در زمان راه اندازی و حین استفاده از این گیربکس ها اطلاعات فنی کامل داشته باشید کمتر به تعمیر احتیاج پیدا می کنید. به هر حال اگر در زمان استفاده از مواردی مثل : تنظیم زمان سرویس و بازرسی گیربکس و یا انتخاب نادرست یا شرایط کاری گیربکس که باعث فشار های سنگین به آن میشود؛ چشم پوشی کنید ، نیازمند تعمیرات خواهید شد.

تعمیرات تخصصی این نوع گیربکس ها ملزم به استفاده از تجهیزات ، ابزار آلات ، قطعات با کیفیت و کادر فنی با تجربه و کار بلد جهت تعمیر آن میباشد. مجموعه شهباز موتور با تامین همه ی این موارد اقدام به تعمیرات تخصصی این نوع گیربکس ها می کند.

جهت دریافت مشاوره جهت تعمیرات تخصصی گیربکس خود با ما تماس بگیرید.

نحوه ساخت و تولید گیربکس خورشیدی

سوالات متدوال:

آیا تولید کننده گیربکس خورشیدی در اصفهان وجود دارد؟

بله، در کشور چند تولید کننده در این زمینه فعالیت میکنند که برند شهباز گیربکس پیشرو سپاهان اصفهان از مجرب ترین آنها می باشد. برای خرید این گیربکس ها شما حتما با ضمانت و خدمات پس از فروش تخصصی اطمینان خاطر پیدا خواهید کرد که این شرکت از بهترین ها در این امر میباشد. مجموعه ما با مشاوره تخصصی بهترین انتخاب را در گیربکس های خارجی و داخلی برای شما انجام می دهد.

محاسبات موتور گیربکس خورشیدی به چه صورت انجام میگیرد؟

در زمینه طراحی و تولید این گیربکس ها هر برندی یک طراحی منحصر به فرد پیاده سازی میکند. شما می توانید با مشاهده برند های این محصول، همه ی محاسبات ریز نسبت تبدیل، توان، انواع ورودی ها و خروجی ها و المان های موثر در عملکرد این گیربکس ها را مشاهده کنید.

گیربکس خورشیدی شامل چه سایز هایی میشود؟

گیربکس های خورشیدی در صنایع پر کاربرد هستند. سایز بندی گیربکسها در هر برندی متفاوت است. شما باید با توجه به نیاز خود که شامل نحوه به کارگیری ، نسبت تبدیل ، نوع محرک های ورودی ، توان مورد نظر و… درخواست خود را به مشاوران ما اعلام کنید. البته در این زمینه نیاز تبادل اطلاعات بیشتری هم بین مشاوران ما و شما خواهد شد.

گیربکس صنعتی خورشیدی

گیربکس خورشیدی دست دوم برای خرید به صرفه است ؟

مسلما اجناس دست دوم به شرطی که سالم باشند مقرون به صرفه تر هستند ، اما در مورد این گیربکس ها باید احتیاط کنید!

اگر قصد خرید دست دوم گیربکس خورشیدی با قیمت مناسب را دارید و از دانستنی های فنی آن به طور کامل مطلع نیستید حتما به یک مرکز تخصصی مراجعه کنید تا گیربکس خریداری شده را از همه ی لحاظ بررسی کنند.

تفاوت گیربکس خورشیدی و حلزونی چیست؟

در گیربکس حلزونی جهت گیری شافت خروجی و ورودی به حالت عمود بر یکدیگر است. همین امر باعث شده که این گیربکس کارایی بالایی داشته و بتوان در شش حالت مختلف آن را نصب کرد .

گیربکس های خورشیدی نیز دارای یک چرخ دنده خورشیدی در مرکز و چند دنده خورشیدی که مانند یک منظومه کاملا به هم متصل به دور آن می چرخند هستند.

طراحی خورشیدی نسبت به حلزونی دارای راندمان بالاتری می باشد.

چرخ دنده های حلزونی از طریق یک ماردون تعبیه شده در میان شفت حرکت می کند که در بالای آن به صورت 90 درجه قرار دارد و درهمان زاویه دوران می کند.

مقالات مرتبط: کاربرد چرخ دنده حلزونی

کاربرد گیربکس خورشیدی در صنایع

این گیربکس ها که اکثرا به صورت شافت مستقیم طراحی میشوند در اکثر صنایع مانند فولاد ، غذایی و کشاورزی ، نفت و گاز و پتروشیمی ،آب و فاضلاب ، شیمیایی و صنایع پلاستیک ، مکانیک و توربین بادی ، معدن و صنایع سیمان ، بسته بندی، در کانوایر و بچینگ، حمل و نقل و باربری ، صنایع شیشه و سرامیک و صنایع چوب و… کاربردی هستند.

قیمت گیربکس خورشیدی

قیمت موتور گیربکس های خورشیدی وابسته به نیاز شما و نوع طراحی های مورد نیاز می باشد. از آن جایی که طراحی گیربکس خورشیدی به نسبت پیچیده تر از نوع حلزونی است، ممکن است قیمت ها کمی بالاتر باشد. با این حال ما در مجموعه شهباز موتور بسته به نیاز مشتری و بودجه اقتصادی انواع گیربکس خورشیدی را در قیمت های مناسب و اران تر ارائه می دهیم. برای مشاهده لیست قیمت به صفحات هر محصول مراجعه کنید.