مقالات

الکترو موتور ترمز دار

ترمز در الکتروموتورهای صنعتی

جهت ثبت سفارش و اطلاع از قیمت الکتروموتور های ترمزدار و همچنین قیمت نصب ترمز روی الکتروموتور درخواست خود را از طریق واتساپ یا تماس تلفنی با مشاوران فروش شهباز موتور با شماره های انتهای صفحه اعلام کنید.

سفارش نصب ترمز روی الکتروموتور با مشاوره تخصصی توسط مجموعه شهباز موتور صورت میگیرد. شما میتوانید پس از مطالعه این صفحه انواع محصولات و برند های الکتروموتور را از طریق منو سایت مشاهده فرمایید.

فروش انواع الکترو موتور های صنعتی ترمزدار

همان طور که از نام ترمز (Brake) مشخص است، وسیله ای است که در مواقع ضروری و مهم از آن در الکتروموتور ترمز دار استفاده می شود.

لازم به ذکر است که در بعضی تجهیزات صنایع توقف ناگهانی در گردش الکتروموتور به دلایل خاصی از جمله قطع جریان الکتریکی و یا حادثه لازم بوده و باید گردش موتور به سرعت متوقف شود، لذا در صنایع از ترمز الکتروموتور استفاده می شود.

ترمزالکتروموتور دارای انواع مختلف می باشد که در ادامه به توضیح مختصری در مورد هر یک از آنها خواهیم پرداخت.

ترمز الکتروموتور

ترمز در الکتروموتورهای صنعتی

الکتروموتور ترمزدار مجهز به ترمز مکانیکی

در ساختار این نوع ترمزها از یک دیسک (صفحه) به صورت ثابت و یک دیسک متصل به قسمت اصلی الکتروموتور (روتور) استفاده می شود.

در این ترمزها از یک لنت و فنر که به یکدیگر محکم متصل شده اند بهره می برند بدین صورت زمانی که جریان به موتور میرسد به واسطه یک آهن ربایی که سیم پیچی شده جریان به شکل موازی با دیسک و لنت و فنر متصل شده و دیسک ها را از هم جدا می کند و موجب آزادسازی شفت روتور می شود و باقطع جریان دیسک ها به یکدیگر متصل می شوند.

ازاین نوع سیستم ترمز در بالابرهای فردی، آسانسورها و نیز دستگاههایی که نیاز به توقف در زیر بار دارند استفاده می شود.

مقالات مرتبط: روتور چیست؟

ترمز الکترو موتور با کنترل اینورتر

در بعضی از دستگاههای صنعتی ضریب اطمینان بسیار بالا در ترمز الکتروموتورها بسیار حایز اهمیت می باشد که در اینباره می توان به ترمزهایی که با اینورتر کنترل می شوند اشاره کرد.این نوع سیستم ترمز بهترین نوع ترمز لحظه ای کوتاه می باشد.

برای مشاهده مشخصات و قیمت اینورتر به بخش محصولات سایت شهباز موتور در منو مراجعه نمایید.

الکتروموتور ترمز دار با جریان مستقیم

این سیستم ترمز زمانی کاربرد دارد که نیاز باشد ترمز تا چندلحظه پس از ایست موتور در مدار باقی بماند.ازاین نوع سیستم ترمز نباید در دستگاههایی استفاده کرد که در زیر فشار متوقف می شوند زیرا به دلیل فشار ترمز شروع به حرکت خواهد کرد.

الکتروموتور ترمزدار با جریان معکوس

این نوع سیستم ترمز زمانی کاربرد دارد که جهت گردش موتور دارای اهمیت زیادی باشدبه طوری که در موتورهای سه فاز اگر جای دوفاز با یکدیگر عوض شود و یا در موتورهای تکفاز جابجایی در یکی از دوسر سیم پیچ اصلی صورت بگیرد عمل خواهد کرد.

ترمز در الکتروموتورهای صنعتی

مکانیزم ترمز الکتروموتور مکانیکی

بازگشت به ابتدای مقاله

نظر یا درخواست شما

در صورت درج اطلاعات خصوصی شما مانند شماره تلفن و ایمیل توسط ما مشاهده می شود، و برای عموم فیلتر خواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *