مقالات

پین ها

پین ها

پینها

پینها  معمولا  در ترکیب  باپیچها  برای  محکم کردن  و میزان  نگداشتن  قطعات  جیگ یا فیکسچر نسبت به هم  مورد  استفاده قرار می گیرند . چند نوع  رایج  از پینها  عباتند از : پینهای ساده ،پینهای مخروطی ، پینهای شیاردار و پینهای شیاردار  و پینهای  چاکدار فنری .
پین ها

زوایه پینهای  مخروطی  کم  است  و بنابراین  پس از نصب در جای  خود محکم  باقی  می مانند . بعضی  در پینها ی مخروطی  در یک انتهای  خود  پیچ  دارند که برای  محکم  کردن  یا  برداشتن  پین  از آن  استفاده  می گردد .
بعضی از پینهای  ساده  در یک  انتهای  خود یک سوراخ  رزوه  شده  دارند . این  پینها  برای  نصب  در سوراخهای  ته  بسته (کور)مناسب  هستند ، زیرا می توان آنها  را بسادگی دمونتاژ کرد.
پین ها

پینهای ساده ، شیاردار  و چاکدار نیز  به روش مشابهی  استفاده  می شوند .  تفاوت آنها  در دقت  انطباق  آنهاست .سوراخی  که یک  پین ساده  در آن نصب  می شود  باید به دقت سوراخکاری  و برقو کاری شود  تا انطباق  لازم  بین  سوراخ  و پین  به وجود  آید.
هر جاکه دقت کمتری  مورد نیاز  مورد نیاز  باشد از پینهای  شیاردار  و چاکدار  می توان  استفاده  نمود . در این صورت در زمان  و هزینه  صرفه جویی  میشود.
در بعضی از جیگها  و فیکسچرها  که دقت  زیادی  ندارند  می توان  از این پینها  ی دسته  دار  برای اتصال  و تنظیم  قسمتهای  مختلف  جیگ  اشتفاده  نمود . این  پینها  احتیاج به هیچگونه  ابزاری برای گذاشتن  و برداشتن  ندارد  و می توانند  به جای  هر نوع پین  عمل  کنند .

پینهای دسته دار معمولا  در دو نوع  T- شکل  و L- شکل  ساخته  می شوند و بعضی  از انواع  آنها  ساچمه  قفل  کن نیز دارند همانند شکل زیر:
پین ها
چنانچه  لازم  باشد  این  پینها دائماً گذاشته  و برداشته  شوند ، توسط  یک کابل  باریک  به بدنه  جیگ متصل  می شوند  تا از  گم شدن  آنها  جلوگیری  شود کابل  اتصال  باید  به  اندازه  کافی  بلند  باشد  و در محلی  نصب گردد که در عملکرد دیگر  قطعات ماشین  اختلال  ایجاد  نکند .
پین ها
به جز قطعات  استاندارد  معرفی  شده  در این بخش قطعات استاندارد  دیگری  نیز وجود  دارند  که طراح به وسیله  آنها  می تواند یک جیگ یا فیکسچر  را با عملکرد  و هزینه مطلوب  طراحی  نماید .در بخش طراحی  جیگ  و فیکسچر ، مثالهای  کاربردی  زیادی  که  در بردارنده کاربرد این قطعات استاندارد است ، عرضه  شده اند.

برای دیدن محصولات گیربکس خورشیدی ، گیربکس حلزونی و سایر محصولات شهباز موتور کلیک کنید .

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.